888 Casino - FAQ

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

FAQ

Може да најдете одговори на најчесто поставуваните прашања за 888 Casino во нашите ЧПП.

Како можам да контактирам со казиното?

Постојат неколку начини на кои можете да стапите во контакт со 888 Casino. Можете да ги контактирате преку разговор во живо, телефон или да испратите е-пошта.

Што е бонус за добредојде?

Секој пат кога ќе се приклучите на казино, добивате бонус пари за да го зголемите вашето играчко искуство. Во 888 Казино ќе добиете 100% до 200 $ бонус за добредојде штом ќе го направите вашиот прв депозит.

Кој начин на плаќање треба да го користам?

Во 888 Казино се достапни повеќето начини на плаќање. Значи, кога ќе се регистрирате за сметка, треба да поминете низ списокот и да го изберете начинот на плаќање што е најзгодно за вас.

Како да направите депозит?

За да направите депозит, треба да бидете најавени на вашата сметка и да отидете во благајната. Изберете го претпочитаниот начин на депозит и внесете го износот што сакате да го депонирате.

Колку време трае повлекувањето?

Времето на обработка на повлекувањата зависи од начинот на плаќање што го користите. Некои повлекувања се навистина брзи и може да ги добиете вашите готовина за помалку од 24 часа, а други може да потраат до 5 работни дена.

Како да повлечете бонус пари?

Повлекувањето на вашите бонус средства е многу лесно. Пред да можете да направите повлекување, прво треба да ги исполните вашите барања за обложување. Откако ќе го направите тоа, можете да отидете во делот Касиер и да побарате повлекување.

Може ли да ја избришам мојата сметка?

Ако сакате да ја избришете вашата сметка, можете да го направите тоа со едноставно одење на вашата сметка и избирање на опцијата „Избриши сметка“. Пред да го направите тоа, треба да ги повлечете сите ваши средства, пополнете формулар и испратете го до поддршката за корисници. Казиното нуди и опција за самоисклучување, така што може да го земете предвид пред да одлучите целосно да ја избришете вашата сметка.

Имам проблем со најавување на мојата сметка. Што да правам?

Можеби има неколку работи зошто не можете да се најавите на вашата сметка. Најочигледната причина понекогаш е свртеното копче Caps Lock на вашата тастатура. Ако не е тоа, тогаш можеби нема да ги испратите сите потребни документи кога сте ја отвориле вашата сметка, па таа може да биде заклучена. Ако ова е вашиот случај, тогаш ве советуваме да контактирате со поддршката за корисници за понатамошна помош.

Може ли да добијам бесплатни вртења во 888 казино?

Казиното 888 има многу различни промоции достапни за нови и постоечки играчи, но се плашиме да кажеме дека во овој момент нема достапни бесплатни вртења. Доколку ситуацијата се промени во иднина, казиното ќе ве информира.

Како да побарате бонус без депозит?

Сите нови членови ќе добијат бонус без депозит. Откако ќе ја потврдите вашата сметка, можете да побарате понуда од 88 долари за бесплатен бонус без депозит. Имајте на ум дека и овој бонус доаѓа со барања за обложување што треба да ги исполните за да направите повлекување подоцна.

Може ли да играм 888 казино игри на мојот мобилен телефон?

Да, казиното е пријателско за мобилни телефони за да можете да уживате во омилените игри на вашиот рачен уред. Можете да ги играте игрите директно од вашиот прелистувач или да преземете апликација за iOS или уред со Android.

Колку слотови има?

Онлајн слотови се меѓу најпопуларните казино игри, така што бројот расте секој ден. Во моментов има 300 различни онлајн слот игри што можете да ги играте кога сакате. Уште повеќе, сите игри може да се играат во демо верзија за да можете да ја проверите играта пред да одлучите да играте за вистински пари.

Може ли да се јавам во казиното?

Во овој момент нема достапен телефонски број за да стапите во контакт со казиното. Секогаш кога ви треба помош, можете да го контактирате казиното преку разговор во живо и пријателските агенти за клиенти ќе ви помогнат. Може да испратите и е-пошта, но времето за одговор може да потрае до 24 часа.

Кој има право да игра во 888 казино?

Казиното користи софтвер за гео-локација за да ја одреди локацијата на нивните играчи. Ако се наоѓате во една од земјите со ограничување, тогаш нема да можете да отворите сметка и да ги играте игрите.

Дали има тековни промоции и бонуси за нови играчи?

Во моментот кога ќе креирате сметка во 888 Казино, ќе добиете бонус од 20 долари што ќе можете да го играте веднаш. Само погрижете се да ги проверите условите за овој бонус.

Како да додадам пари на мојата сметка?

Има многу безбедни банкарски опции достапни во 888 Casino. Можете да го изберете оној кој е најзгодно за вас и да направите депозит.

Дали има достапни бонуси за натпревар?

Вториот пат кога ќе уплатите на вашата сметка, имате право на бонус за натпревар до 2.000 УСД.

Кои опции за депозит и повлекување се достапни?

Сите популарни начини на плаќање се достапни на 888 Casino и за уплата и подоцна за повлекување. Највисоката сума што можете да ја повлечете одеднаш е 30.000 УСД и сите повлекувања се обработуваат во рок од максимум неколку дена.

Колку се добри клиентите агенти во казиното?

Секој пат кога ќе имате проблем, можете да контактирате со поддршката за корисници преку разговор во живо или е-пошта. Агентите за клиенти се пријателски расположени и корисни и вие сте во добри раце секогаш кога имате проблем.

Не можам да се најавам на мојата сметка. Што да правам?

Може да има многу причини зошто не можете да се најавите на сметка. Секој пат кога ќе се обидете безуспешно, ќе добиете порака за грешка што укажува на тоа што може да биде проблемот. · ""Внесеното корисничко име или лозинка не постои" · ""Веќе сте најавени""

· ""Воспоставување врска со серверот""

· ""Вашата сметка е привремено оневозможена""

· „Поради неодамнешните ажурирања на верзијата, љубезно ги молиме нашите играчи на Play Money повторно да се регистрираат““

· ""Нашите услуги можеби повеќе нема да ѝ се нудат на вашата земја на живеење""

Сите овие пораки се самообјаснувачки и тие всушност ви кажуваат што е проблемот. Ако проблемот продолжи, тогаш треба да ја контактирате поддршката за корисници и тие ќе го разгледаат проблемот.

Дали е можно да се проверат резултатите од кругот?

888 Casino дизајнираше објект „Историја на игри/облози“ за да им помогне на членовите кои во одреден момент се сомневаат во нивната игра. Сега можете лесно да ја прегледате сопствената историја на овој начин. Прво треба да бидете најавени на вашата сметка и да кликнете на иконата „Корисник“ над вашето корисничко име. Изберете „Историја на игри“ и ќе ви биде претставен список на игри што сте ги играле во одреден временски период. Можете да ги изберете последните 30 дена, 60 дена или 90 дена. Последната игра што сте ја играле треба да биде на врвот на листата. Откако ќе ја проверите играта за која станува збор и сè уште имате прашања во врска со истата, ве советуваме да ја контактирате поддршката за корисници и да им ги дадете следните информации: · Корисничко име · Датум и време кога ја игравте играта · Тип на игра + Круг/Рака/Облог ИД · Накратко објаснете што може да биде проблемот · Можете да испратите скриншот, доколку имате, од предметната рунда/рака/облог.

Колку време е потребно за да се добие повлекување?

Можете да го видите статусот на повлекување во секое време. Посетете „Касиер“ и изберете го табулаторот „Историја“.

Зошто треба да играм во 888 казино?

888 е достапен за играчите толку долго, а фактот што се уште се достапни кажува многу. Ова е доверливо казино кое им обезбедува на играчите фер, безбедни и транспарентни игри. Нивните клиенти се нивен приоритет и тие се стремат да обезбедат најавтентично, технолошки напредно искуство за игри.

Кои игри имаат најдобар процент на исплата?

Враќање во играчот или процентот на исплата ја покажува предноста во казино игрите. Ова е пресметка за тоа колку играчот треба да очекува за возврат кога игра казино игри. На пример, ако играат игра со RTP од 97%, тогаш тоа значи дека за секој 1$ што го обложувате треба да очекувате да добиете 0,97$. Значи, ова значи дека куќниот раб на играта е само 3%. Сепак, мора да имате на ум дека овие пресметки се прават во одреден временски период, а не по сесија на игра.

Како да направите депозит со вистински пари?

Правењето депозит е многу лесно откако ќе се регистрирате за сметка. Треба да отидете во „Касиер“ и да го изберете начинот на депонирање и да го внесете износот што сакате да го депонирате. Казиното нуди повеќе опции за плаќање за играчите кои можат да се користат и за уплата и за повлекување пари, вклучувајќи: · Банкарски трансфер · Нетлер · ПејПал Следниве начини на плаќање може да се користат само за депозити: · Виза кредитна/дебитна картичка · MasterCard · Онлајн банкарски трансфер · PayNearMe

Го освоив џекпотот. Што треба да направам следно?

Прво сакаме да ви честитаме на победата. Верувале или не, но добивките на џекпот во 888 Casino се многу чести. Следното нешто што треба да направите е да направите повлекување. Кога ќе постигнете џекпот, казиното автоматски ќе ги префрли вашите добивки на вашата сметка. Треба да ја контактирате поддршката за корисници за информации за тоа како најдобро да управувате со вашите победи на џекпот.

Која е разликата помеѓу бонус за депозит со вистински пари и бонус без депозит со вистински пари?

Кога ќе направите депозит на вашата сметка, ќе добиете бонус за депозит со вистински пари. 888 Казино во моментов нуди до $2.000 во готовина за бонус за добредојде. На вашиот прв депозит ќе добиете 50% бонус за совпаѓање до $1000 и повторно, 50% натпревар депозит на вториот депозит до $1000. Од друга страна, бонус без депозит бара да се регистрирате за сметка и тоа е тоа. Во моментов казиното нуди бонус без депозит од 20 долари. И двата бонуси доаѓаат со одредени барања за обложување што треба да ги исполните за подоцна да направите повлекување.

Дали постои начин да се знае дека игрите што ги играм се фер?

Казиното 888 е целосно лиценцирано и овластено да нуди игри за коцкање со вистински пари. Сите нивни игри доброволно се поднесуваат на независно тестирање со ревизори за да се уверат дека нивните RNG работат оптимално.

Какви бонуси можам да добијам кога ќе се пријавам во казиното?

Секој нов играч во казиното се наградува со дарежливи бонуси и промотивни понуди, вклучувајќи: · Бонус за регистрација од 20 долари без депозит · Добијте сладок договор 6 пати неделно · Побарајте до 1.500 долари во готовина за бонус за добредојде · бесплатен готовина за играње вистински пари Казино игри со статусни поени

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)