888 Casino Преглед 2024 - Games

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
Games

Games

Слот игри во 888 казино

Во 888 Казино, ќе најдете широк спектар на слот игри за да ве забавуваат. Со стотици наслови за избор, има по нешто за секого. Без разлика дали претпочитате класични машини за овошје или модерни видео слотови со возбудливи бонус функции, ова казино има сè.

Извонредните наслови вклучуваат популарни игри како „Starburst“, „Gonzo's Quest“ и „Book of Dead“. Овие слотови се познати по нивната неверојатна графика, извонредна игра и потенцијалот за големи победи. Плус, нови игри се додаваат редовно за да ги одржуваат работите свежи и возбудливи.

Игри на маса: Блек Џек и рулет

Ако игрите на маса се повеќе во ваш стил, 888 Casino ве опфати. Тие нудат различни опции за блек џек и рулет кои се грижат и за почетниците и за искусни играчи. Без разлика дали претпочитате брза акција на блек џек или возбуда од гледање како се врти тркалото на рулетот, овде ќе најдете многу опции.

Уникатни и ексклузивни игри

Покрај класиците, 888 Casino нуди и неколку уникатни и ексклузивни игри кои нема да ги најдете никаде на друго место. Овие специјални игри додаваат дополнителен слој на возбуда во вашето искуство со игри и ви даваат шанса да пробате нешто ново.

Корисничко искуство и интерфејс

Платформата за игри во 888 Casino е дизајнирана имајќи го предвид корисничкото искуство. Интерфејсот е чист, интуитивен и лесен за навигација. Можете лесно да ги пронајдете вашите омилени игри или да истражувате нови без никаква мака. Плус, страницата е оптимизирана за мобилни уреди за да можете да уживате во вашите омилени казино игри во движење.

Прогресивни џекпот и турнири

За оние кои бараат уште поголеми добивки, 888 Casino нуди прогресивни џекпот каде наградниот фонд продолжува да расте додека некој не го постигне џекпотот. Дополнително, тие се домаќини на редовни турнири каде играчите можат да се натпреваруваат едни против други за парични награди или други награди.

Добрите страни:

  • Широк спектар на слот игри
  • Различни опции за игра на маса
  • Уникатни и ексклузивни игри
  • Кориснички интерфејс
  • Прогресивни џекпот и турнири

Конс:

  • Ограничен избор на игри без слот

Како заклучок, 888 Casino нуди разновиден опсег на игри за да одговараат на преференциите на секој играч. Од слот игри со истакнати наслови до класични игри на маса како блек џек и рулет, има по нешто за секого. Корисничкото искуство е врвно, а шансата за голема победа преку прогресивни џекпот или турнири додава дополнителен слој на возбуда. Иако изборот на игри без слот може да биде ограничен, генерално, 888 Casino обезбедува фантастично искуство со игри.

Ако вкупниот број на двете раце е 8 или 9, тоа се смета за „Природно“ и играта е завршена, што значи дека не се делат дополнителни карти. Ако збирот на двете раце е ист, тогаш се декларира „Неповратно“.

Третата карта може да се извлече ако нема задоволителни резултати при првото извлекување. Третата картичка се дели со лицето нагоре, прво на Играчот, а потоа на Банкарот. За време на Baccarat може да се дели само една дополнителна карта.

Како да се игра Baccarat

Како да се игра Baccarat

Идејата на Baccarat е да ставите облог на раката за која верувате дека ќе победи. Ова им дава на играчите пет опции за обложување, вклучувајќи:

· Рака на играч · Рака на банкар · Рака на врзување · Пар играч · Пар банкар

Некои варијации на Baccarat дозволуваат дополнителни облози, а меѓу најпопуларните се страничните облози како што се 'Player Pair' и 'Banker Pair'. Ова значи дека се обложувате дека првите две карти ќе бидат парови како две 5-ки, на пример. Играчите можат да прават традиционални облози, како и странични облози. Страничниот облог има стапка на плаќање од 12:1.

Правило за трета картичка

Правило за трета картичка

Кога играчот или банкарот има вкупно 8 или 9, тие се принудени да застанат. Кога вкупниот број на играчот е 5 или помалку, тогаш играчот е принуден да извлече реми. Кога играчот стои, банкарот ќе извлече трета карта кога ќе има вкупно 5 или помалку.

Процеп

Процеп

Играњето онлајн слотови е веројатно една од највозбудливите активности што ги нуди казиното. Игрите се забавни и возбудливи со спектакуларна графика и неверојатни победи. Буквално има игра за секој вкус во 888 Casino.

Джакпот слотови - Некои од најголемите џекпот се достапни овде за вас. Ако се занимавате со класични слотови и видео слотови кои нудат големи џекпот, тогаш ве чека задоволство. Можете да ги бркате вашите соништа за џекпот овде во 888 Casino. Некои од најпопуларните слотови вклучуваат The Unholy, Millionaire Genie и Pirates Millions.

Слот трки – Ако игрите со акција и бонус се вчитуваат, тогаш ќе најдете многу интересни во 888 Casino. Можете да играте слот турнири со други ентузијасти и да освојувате големи награди, вклучувајќи бесплатни вртења, бонуси и парични награди. Замислете да ја играте истата игра со други играчи и да се натпреварувате за истата награда. Адреналинот е реален и оваа сензација за брзи трки ги носи онлајн слотови на сосема ново ниво.

Go Wild for Bonuses – Онлајн слотови доаѓаат со многу различни карактеристики што ја прават играта да се игра повозбудлива. Можете да ја изберете вашата игра врз основа на многу работи како што се бројот на линии за плаќање, минималниот и максималниот облог, бесплатните вртења, само за да наведете некои. Секогаш треба да барате игри кои вклучуваат бонус игри кои навистина можат да го зголемат вашиот баланс за неколку секунди. Ако ги земеме на пример Ирските богатства, играта има прогресивен џекпот, лепливи дивини и бесплатни вртења кои можат сериозно да ги подобрат вашите добивки.

покер

покер

Покер е игра што треба да ја научите пред да ја играте. Има збир на правила кои треба да ги запаметите бидејќи не сакате само да се пуштите во играта без претходно знаење. Ајде да се соочиме со тоа, тоа може да биде многу скапо искуство за вас. Ова се работите што треба да ги знаете пред да започнете да играте:

· Рангирање на покерските раце · Знајте ги позициите на табелата · Следете акција пред флоп · Следете акција по флоп · Следете акција по вртење · Следете акција по реката · Етапа на пресметка · Нова рунда

Рангирање на покер рака - Ако не сте многу добри во блефирање, тогаш треба да ја имате највисоко рангираната рака за да победите. Највисоката рака во повеќето покер варијации е Royal Flush.

Знајте ги позициите на масата - Сите дејства во покерот се фокусирани на копчето, освен на Стад. На левата страна на Копчето се раните позиции како малите и големите ролетни кои дејствуваат први по флопот. На десната страна е Late Position која делува последна по флопот, а местата помеѓу се Средна Позиција.

По акција пред флоп – играта започнува со играчот кој седи лево од Големото слепо и дејството продолжува во насока на стрелките на часовникот каде што последното дејствува Големото слепо. Играчите имаат три правци на дејствување каде што можат да преклопат, да повикуваат или да подигнат.

По акцијата по флоп – Во пост-флоп играчите имаат опција да ги проверуваат своите карти и да не прават ништо, тие можат да се обложуваат, повикуваат, преклопуваат или подигаат. Се разбира, сето тоа зависи од нивната претходна акција.

Следење на акција по пресврт – За време на овој чекор, играчите ја добиваат својата петта заедничка карта откако ќе заврши рундата за обложување после флоп. Овде ги имате истите опции каде што не можете да правите ништо, да се обложувате, да повикате, да преклопите или подигнете.

Следејќи ја акцијата по реката – Кога имате 5 карти, можете лесно да направите победничка рака, ако не, тогаш можеби треба да пробате да блефирате. Фаза на пресметка - Мора да има 2 играчи барем за да се случи пресметка. Играчите ги откриваат своите карти и оној со подобра рака е победник.

Нов круг – Откако победникот ќе се реши, време е за нов круг.

Раце за покер

Раце за покер

Многу е важно да го научите системот за рангирање на покер. Треба да научите кои раце се рангирани повисоко за да знаете кога да кренете или преклопите.

Како да се игра Texas Hold'em

Како да се игра Texas Hold'em

Тексас Холдем е една од најпознатите варијанти на покер и се игра за време на WSOP. Идејата на играта е да се формира најдобрата покер рака со 5 карти користејќи ги вашите 2 дупнати карти заедно со 5 заеднички карти.

Како да се игра 7 Card Stud?

Како да се игра 7 Card Stud?

Во текот на 7 Card Stud играчите добиваат 7 картички и нема заеднички карти. Треба да ги користите тие картички само за да ја создадете вашата најдобра рака. Оваа игра има еден круг повеќе од Холдем, а исто така има и пред-флоп анти, облози за внесување и карти поделени на 5 улици.

Како да се игра Омаха Здраво?

Како да се игра Омаха Здраво?

Омаха Хи се игра со 4 дупнати карти, а играчите мора да го направат најдоброто од себе користејќи 2 од тие карти и 3 од 5 заеднички карти. Така, дури и ако имате 4 добри карти во рака, можете да користите само 2 од нив.

Во Omaha Hi-Lo има две победнички раце, Hi и Lo рака. За време на играта можете да користите 2 од 4 дупнати карти и 3 од 5 заеднички карти за да ја формирате најдобрата рака. За да го формирате Lo мора да користите картички кои се пониски од 8, а за да формирате Здраво треба да користите картички повисоки од 8.

Блек Џек

Блек Џек

Блек Џек е неверојатна игра со карти што ги тестира вашите вештини и стратегии. Магичниот број во оваа игра е 21, но секоја рака што го победи дилерот е исто така добра. Има многу различни варијанти на играта, така што тоа значи дека има по нешто за секого. Можете да играте класичен блек џек или ако барате нешто попредизвикувачки, можете да пробате блек џек со повеќе раце каде што можете да играте 3 раце истовремено. Уште повеќе, можете да играте блек џек во живо со вистински дилери каде што можете да комуницирате не само со дилерот туку и со другите играчи.

Блек Џек Стратегија

Блек Џек Стратегија

Кога станува збор за Блек Џек стратегијата, нема многу што можете да направите. Да бидам искрен, не можете да ги предвидите картите што се делат, можете само да се надевате дека ќе ги добиете вистинските, или подобри од оние на дилерот. Но, има нешто што всушност можете да го направите - секогаш можете да ја изберете играта со најнискиот раб на куќата. На тој начин ќе ги подобрите вашите шанси за победа. Уште повеќе, секогаш можете да вежбате блек џек онлајн бесплатно и да добиете чувство на играта и да добиете повеќе искуство.

Како да се игра блек џек?

Како да се игра блек џек?

Обично во играта на блек џек се користат 4 палуби со карти. Играчот става облог и се натпреварува против дилерот. Играчот и дилерот добиваат по 2 карти и крајната цел е да имаат рака со вкупно 21 или блиску до 21. Картите помеѓу 2 и 9 имаат своја вредност додека Аце, Крал, Кралица, Џек и 10 имаат вредност 10 деноминација.

Во класичниот блек џек, двете карти на играчите се делат со лицето нагоре, додека првата карта на дилерот се дели со лицето нагоре, а втората со лицето надолу. На играчот му е дозволено да извлече дополнителни карти за да достигне вкупно 21. Ако вкупниот број надмине 21, играчот „бисти“ и тој ја губи раката без разлика што има дилерот.

Играчот може да одлучи да „застане“ ако е задоволен со раката што му ја даваат. Дилерот мора да стои на 17 или повисоко и не може да влече дополнителни карти. Идејата на играта е да се има рака која е повисока од онаа на дилерот без да се прекрши лимитот 21.

Терминологија на Блек Џек

Терминологија на Блек Џек

За да играте блек џек треба да ги знаете правилата, но во исто време треба да ја знаете терминологијата. · Погоди – Кога „удирате“ цртате дополнителни карти на раката. · Застанете – Кога „стоите“ тоа обично значи дека сте задоволни со вашата рака, така што не ви требаат дополнителни картички. · Биста – Кога ќе „растурите“ имате вкупно над 21 рака и губите автоматски. · Тешка рака – кога имате „тврда рака“, тоа значи дека имате рака без кец, или рака каде што кецот има вредност 1. · Мека рака – Кога имате „мека рака“, тоа значи дека имате рака каде Аце има вредност од 11. · Двоен надолу – Кога играчот ќе избере да „удвои“ тоа значи дека ги знае своите 2 карти и тој одлучува да го удвои својот облог и да повлече уште една карта на раката. · Сплит – Кога ја „поделите“ раката, тоа значи дека имате пар и го делите на две посебни раце. Дополнителен облог се става на новата рака, што значи дека двете раце се играат одделно. · Осигурување – Осигурувањето им овозможува на играчите да се заштитат од можен блек џек на дилер. Ова обично се прави кога картичката за лице на дилерот е Аце.

Рулет

Рулет

Кога играте рулет имате чувство дека се зависи од вашата одлука. Играта изгледа прилично едноставна, но ставањето облози понекогаш може да биде застрашувачко. Откако ќе поминете некое време играјќи ја оваа игра, ќе видите дека е добро да знаете како да ги поставите облозите и да ги знаете најдобрите коефициенти на рулет.

Во основа, постојат две различни варијации на оваа игра, американски и европски рулет. Откако ќе ги научите овие игри, ќе знаете која од нив нуди најдобри шанси. Првото нешто што треба да знаете е како изгледа масата за рулет и потоа какви облози можете да ставите на неа. Постојат два главни облози што можете да ги поставите:

· Внатрешни облози · Надворешни облози

Ќе ги имате најдобрите коефициенти на рулет ако ставате внатре облози. Овие облози вклучуваат облози со еден број или комбинација од броеви кои се еден до друг на масата.

Надворешните облози се ставаат на кутиите што се околу броевите. Овде не се обложувате на одреден број. Се обложувате на бои, на непарни или парни броеви, редови или групи на броеви.

За луѓето кои сакаат да ги одржуваат работите едноставни и да ги добијат најдобрите шанси за рулет, постојат неколку облози за рулет што можат да го обезбедат тоа. Најпопуларниот облог досега е иконата црвена или црна боја. Мора да изберете боја каде што мислите дека топката ќе застане, без разлика на бројот.

Дури и луѓето кои не знаат ништо за рулет се запознаени со овој облог.

Има еднаков број црвени и црни џебови за да имате голема шанса да погодите правилно. Можете исто така да изберете коефициенти или парови или високи или ниски броеви. Ова се исто така многу едноставни облози, но има голема шанса да ги удвоите парите без разлика дали играте големи или мали. Овие се исто така совршени облози за почетници за да можат и тие да добијат чувство на играта.

Откако ќе се чувствувате подготвени за покомплицирани облози, рулетот ќе ви понуди различен опсег на опции. Ова се шансите кога играте рулет со сингл нула. Ова е едноставно затоа што шансите кога играте европски рулет се малку подобри од оние што ги нуди американскиот рулет.

· Директен облог има коефициент од 36 спрема 1. Овој облог може да го ставите на кој било единечен број што се наоѓа на масата за рулет. меѓусебно · Уличен облог има коефициент од 11,33 спрема 1. Овој облог може да се стави на 3 броја кои се на хоризонтален ред. Линискиот облог има коефициент од 5,17 спрема 1 и овој облог се става на 6 броја по ред · Облогот во колона има коефициент од 2,08 спрема 1 и овој облог е ставен на 12 броеви во истата колона. како облог во колона 2.08 до 1. Овој облог се става на 12 последователни броеви

Облозите поставени на бројките нудат најдобри шанси за рулет, но шансите да се предвидат бројките не се толку високи. Но, сепак постојат голем број на различни облози кои можат да се стават за да одговараат на сечиј буџет. Иако рулетот се смета за толку популарен бидејќи е многу едноставна игра, сепак треба да бидете подготвени пред да започнете да играте и да ја ризикувате вашата банкарска ролна.

Карти за гребење

Карти за гребење

Картичките за гребење се игри со инстантна победа. Овие беа многу популарни во минатото кога луѓето ги купуваа за промена. Тие уживаат огромна популарност во денешно време, благодарение на многуте онлајн казина. Можете да најдете некои од најдобрите селекции на игри со гребење карти во 888 Казино за да уживате.

Можете да најдете гребнатинки во многу различни форми и големини. Доколку сè уште не сте запознаени со концептот, игрите можете да ги најдете и во демо верзија. Обидете се да откриете по еден квадрат или да ги откриете сите одеднаш за да го забрзате процесот на наплата. Секоја гребаница е уникатна, тие нудат различни теми и нудат мултипликатори и бесплатни игри.

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август
2023-08-02

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август

Ова е уште еден нов месец, а сајтовите за онлајн казино ги зголемуваат своите понуди за добредојде за да привлечат најмногу играчи. Но, изборот на идеален бонус за добредојде може да биде незгоден, особено за новите гејмери ​​кои немаат доволно искуство со бонуси во казиното.

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари
2023-05-29

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари

Провајдерот за дигитална забава, Playson, ја продолжи соработката со 888casino, реномирана онлајн казино. Во нивното ново партнерство, казиното ќе ги снабдува наградуваните содржини на Playson во повеќе европски земји, вклучително и Италија, Шведска, Данска и Романија. 

888 казина ги револуционизира онлајн игрите со нови надградби
2019-11-07

888 казина ги револуционизира онлајн игрите со нови надградби

888casinos воведе елегантен нов најсовремен кориснички интерфејс што ги прави онлајн игрите попривлечни и привлечни за своите клиенти од Њу Џерси