888 Casino - Games

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Games

Бакара

Онлајн Baccarat е интересна игра за играње. Процесот на одлучување го води дилерот каде што ги извлекува картите по специфични правила. 

Играта се игра со 8 шпил карти каде се делат 4 карти и првата и третата карта одат кај играчот, а втората и четвртата карта оди кај банкарот.

888 Casino

Ако вкупниот број на двете раце е 8 или 9, тоа се смета за „Природно“ и играта е завршена, што значи дека не се делат дополнителни карти. Ако збирот на двете раце е ист, тогаш се декларира „Неповратно“.

Третата карта може да се извлече ако нема задоволителни резултати при првото извлекување. Третата картичка се дели со лицето нагоре, прво на Играчот, а потоа на Банкарот. За време на Baccarat може да се дели само една дополнителна карта.

Како да се игра Baccarat

Идејата на Baccarat е да ставите облог на раката за која верувате дека ќе победи. Ова им дава на играчите пет опции за обложување, вклучувајќи:

· Рака на играч · Рака на банкар · Рака на врзување · Пар играч · Пар банкар

Некои варијации на Baccarat дозволуваат дополнителни облози, а меѓу најпопуларните се страничните облози како што се 'Player Pair' и 'Banker Pair'. Ова значи дека се обложувате дека првите две карти ќе бидат парови како две 5-ки, на пример. Играчите можат да прават традиционални облози, како и странични облози. Страничниот облог има стапка на плаќање од 12:1.

Правило за трета картичка

Кога играчот или банкарот има вкупно 8 или 9, тие се принудени да застанат. Кога вкупниот број на играчот е 5 или помалку, тогаш играчот е принуден да извлече реми. Кога играчот стои, банкарот ќе извлече трета карта кога ќе има вкупно 5 или помалку.

Процеп

Играњето онлајн слотови е веројатно една од највозбудливите активности што ги нуди казиното. Игрите се забавни и возбудливи со спектакуларна графика и неверојатни победи. Буквално има игра за секој вкус во 888 Casino.

Джакпот слотови - Некои од најголемите џекпот се достапни овде за вас. Ако се занимавате со класични слотови и видео слотови кои нудат големи џекпот, тогаш ве чека задоволство. Можете да ги бркате вашите соништа за џекпот овде во 888 Casino. Некои од најпопуларните слотови вклучуваат The Unholy, Millionaire Genie и Pirates Millions.

Слот трки – Ако игрите со акција и бонус се вчитуваат, тогаш ќе најдете многу интересни во 888 Casino. Можете да играте слот турнири со други ентузијасти и да освојувате големи награди, вклучувајќи бесплатни вртења, бонуси и парични награди. Замислете да ја играте истата игра со други играчи и да се натпреварувате за истата награда. Адреналинот е реален и оваа сензација за брзи трки ги носи онлајн слотови на сосема ново ниво.

Go Wild for Bonuses – Онлајн слотови доаѓаат со многу различни карактеристики што ја прават играта да се игра повозбудлива. Можете да ја изберете вашата игра врз основа на многу работи како што се бројот на линии за плаќање, минималниот и максималниот облог, бесплатните вртења, само за да наведете некои. Секогаш треба да барате игри кои вклучуваат бонус игри кои навистина можат да го зголемат вашиот баланс за неколку секунди. Ако ги земеме на пример Ирските богатства, играта има прогресивен џекпот, лепливи дивини и бесплатни вртења кои можат сериозно да ги подобрат вашите добивки.

покер

Покер е игра што треба да ја научите пред да ја играте. Има збир на правила кои треба да ги запаметите бидејќи не сакате само да се пуштите во играта без претходно знаење. Ајде да се соочиме со тоа, тоа може да биде многу скапо искуство за вас. Ова се работите што треба да ги знаете пред да започнете да играте:

· Рангирање на покерските раце · Знајте ги позициите на табелата · Следете акција пред флоп · Следете акција по флоп · Следете акција по вртење · Следете акција по реката · Етапа на пресметка · Нова рунда

Рангирање на покер рака - Ако не сте многу добри во блефирање, тогаш треба да ја имате највисоко рангираната рака за да победите. Највисоката рака во повеќето покер варијации е Royal Flush.

Знајте ги позициите на масата - Сите дејства во покерот се фокусирани на копчето, освен на Стад. На левата страна на Копчето се раните позиции како малите и големите ролетни кои дејствуваат први по флопот. На десната страна е Late Position која делува последна по флопот, а местата помеѓу се Средна Позиција.

По акција пред флоп – играта започнува со играчот кој седи лево од Големото слепо и дејството продолжува во насока на стрелките на часовникот каде што последното дејствува Големото слепо. Играчите имаат три правци на дејствување каде што можат да преклопат, да повикуваат или да подигнат.

По акцијата по флоп – Во пост-флоп играчите имаат опција да ги проверуваат своите карти и да не прават ништо, тие можат да се обложуваат, повикуваат, преклопуваат или подигаат. Се разбира, сето тоа зависи од нивната претходна акција.

Следење на акција по пресврт – За време на овој чекор, играчите ја добиваат својата петта заедничка карта откако ќе заврши рундата за обложување после флоп. Овде ги имате истите опции каде што не можете да правите ништо, да се обложувате, да повикате, да преклопите или подигнете.

Следејќи ја акцијата по реката – Кога имате 5 карти, можете лесно да направите победничка рака, ако не, тогаш можеби треба да пробате да блефирате. Фаза на пресметка - Мора да има 2 играчи барем за да се случи пресметка. Играчите ги откриваат своите карти и оној со подобра рака е победник.

Нов круг – Откако победникот ќе се реши, време е за нов круг.

Раце за покер

Многу е важно да го научите системот за рангирање на покер. Треба да научите кои раце се рангирани повисоко за да знаете кога да кренете или преклопите.

Како да се игра Texas Hold'em

Тексас Холдем е една од најпознатите варијанти на покер и се игра за време на WSOP. Идејата на играта е да се формира најдобрата покер рака со 5 карти користејќи ги вашите 2 дупнати карти заедно со 5 заеднички карти.

Како да се игра 7 Card Stud?

Во текот на 7 Card Stud играчите добиваат 7 картички и нема заеднички карти. Треба да ги користите тие картички само за да ја создадете вашата најдобра рака. Оваа игра има еден круг повеќе од Холдем, а исто така има и пред-флоп анти, облози за внесување и карти поделени на 5 улици.

Како да се игра Омаха Здраво?

Омаха Хи се игра со 4 дупнати карти, а играчите мора да го направат најдоброто од себе користејќи 2 од тие карти и 3 од 5 заеднички карти. Така, дури и ако имате 4 добри карти во рака, можете да користите само 2 од нив.

Во Omaha Hi-Lo има две победнички раце, Hi и Lo рака. За време на играта можете да користите 2 од 4 дупнати карти и 3 од 5 заеднички карти за да ја формирате најдобрата рака. За да го формирате Lo мора да користите картички кои се пониски од 8, а за да формирате Здраво треба да користите картички повисоки од 8.

Блек Џек

Блек Џек е неверојатна игра со карти што ги тестира вашите вештини и стратегии. Магичниот број во оваа игра е 21, но секоја рака што го победи дилерот е исто така добра. Има многу различни варијанти на играта, така што тоа значи дека има по нешто за секого. Можете да играте класичен блек џек или ако барате нешто попредизвикувачки, можете да пробате блек џек со повеќе раце каде што можете да играте 3 раце истовремено. Уште повеќе, можете да играте блек џек во живо со вистински дилери каде што можете да комуницирате не само со дилерот туку и со другите играчи.

Блек Џек Стратегија

Кога станува збор за Блек Џек стратегијата, нема многу што можете да направите. Да бидам искрен, не можете да ги предвидите картите што се делат, можете само да се надевате дека ќе ги добиете вистинските, или подобри од оние на дилерот. Но, има нешто што всушност можете да го направите - секогаш можете да ја изберете играта со најнискиот раб на куќата. На тој начин ќе ги подобрите вашите шанси за победа. Уште повеќе, секогаш можете да вежбате блек џек онлајн бесплатно и да добиете чувство на играта и да добиете повеќе искуство.

Како да се игра блек џек?

Обично во играта на блек џек се користат 4 палуби со карти. Играчот става облог и се натпреварува против дилерот. Играчот и дилерот добиваат по 2 карти и крајната цел е да имаат рака со вкупно 21 или блиску до 21. Картите помеѓу 2 и 9 имаат своја вредност додека Аце, Крал, Кралица, Џек и 10 имаат вредност 10 деноминација.

Во класичниот блек џек, двете карти на играчите се делат со лицето нагоре, додека првата карта на дилерот се дели со лицето нагоре, а втората со лицето надолу. На играчот му е дозволено да извлече дополнителни карти за да достигне вкупно 21. Ако вкупниот број надмине 21, играчот „бисти“ и тој ја губи раката без разлика што има дилерот.

Играчот може да одлучи да „застане“ ако е задоволен со раката што му ја даваат. Дилерот мора да стои на 17 или повисоко и не може да влече дополнителни карти. Идејата на играта е да се има рака која е повисока од онаа на дилерот без да се прекрши лимитот 21.

Терминологија на Блек Џек

За да играте блек џек треба да ги знаете правилата, но во исто време треба да ја знаете терминологијата. · Погоди – Кога „удирате“ цртате дополнителни карти на раката. · Застанете – Кога „стоите“ тоа обично значи дека сте задоволни со вашата рака, така што не ви требаат дополнителни картички. · Биста – Кога ќе „растурите“ имате вкупно над 21 рака и губите автоматски. · Тешка рака – кога имате „тврда рака“, тоа значи дека имате рака без кец, или рака каде што кецот има вредност 1. · Мека рака – Кога имате „мека рака“, тоа значи дека имате рака каде Аце има вредност од 11. · Двоен надолу – Кога играчот ќе избере да „удвои“ тоа значи дека ги знае своите 2 карти и тој одлучува да го удвои својот облог и да повлече уште една карта на раката. · Сплит – Кога ја „поделите“ раката, тоа значи дека имате пар и го делите на две посебни раце. Дополнителен облог се става на новата рака, што значи дека двете раце се играат одделно. · Осигурување – Осигурувањето им овозможува на играчите да се заштитат од можен блек џек на дилер. Ова обично се прави кога картичката за лице на дилерот е Аце.

Рулет

Кога играте рулет имате чувство дека се зависи од вашата одлука. Играта изгледа прилично едноставна, но ставањето облози понекогаш може да биде застрашувачко. Откако ќе поминете некое време играјќи ја оваа игра, ќе видите дека е добро да знаете како да ги поставите облозите и да ги знаете најдобрите коефициенти на рулет.

Во основа, постојат две различни варијации на оваа игра, американски и европски рулет. Откако ќе ги научите овие игри, ќе знаете која од нив нуди најдобри шанси. Првото нешто што треба да знаете е како изгледа масата за рулет и потоа какви облози можете да ставите на неа. Постојат два главни облози што можете да ги поставите:

· Внатрешни облози · Надворешни облози

Ќе ги имате најдобрите коефициенти на рулет ако ставате внатре облози. Овие облози вклучуваат облози со еден број или комбинација од броеви кои се еден до друг на масата.

Надворешните облози се ставаат на кутиите што се околу броевите. Овде не се обложувате на одреден број. Се обложувате на бои, на непарни или парни броеви, редови или групи на броеви.

За луѓето кои сакаат да ги одржуваат работите едноставни и да ги добијат најдобрите шанси за рулет, постојат неколку облози за рулет што можат да го обезбедат тоа. Најпопуларниот облог досега е иконата црвена или црна боја. Мора да изберете боја каде што мислите дека топката ќе застане, без разлика на бројот.

Дури и луѓето кои не знаат ништо за рулет се запознаени со овој облог.

Има еднаков број црвени и црни џебови за да имате голема шанса да погодите правилно. Можете исто така да изберете коефициенти или парови или високи или ниски броеви. Ова се исто така многу едноставни облози, но има голема шанса да ги удвоите парите без разлика дали играте големи или мали. Овие се исто така совршени облози за почетници за да можат и тие да добијат чувство на играта.

Откако ќе се чувствувате подготвени за покомплицирани облози, рулетот ќе ви понуди различен опсег на опции. Ова се шансите кога играте рулет со сингл нула. Ова е едноставно затоа што шансите кога играте европски рулет се малку подобри од оние што ги нуди американскиот рулет.

· Директен облог има коефициент од 36 спрема 1. Овој облог може да го ставите на кој било единечен број што се наоѓа на масата за рулет. меѓусебно · Уличен облог има коефициент од 11,33 спрема 1. Овој облог може да се стави на 3 броја кои се на хоризонтален ред. Линискиот облог има коефициент од 5,17 спрема 1 и овој облог се става на 6 броја по ред · Облогот во колона има коефициент од 2,08 спрема 1 и овој облог е ставен на 12 броеви во истата колона. како облог во колона 2.08 до 1. Овој облог се става на 12 последователни броеви

Облозите поставени на бројките нудат најдобри шанси за рулет, но шансите да се предвидат бројките не се толку високи. Но, сепак постојат голем број на различни облози кои можат да се стават за да одговараат на сечиј буџет. Иако рулетот се смета за толку популарен бидејќи е многу едноставна игра, сепак треба да бидете подготвени пред да започнете да играте и да ја ризикувате вашата банкарска ролна.

Карти за гребење

Картичките за гребење се игри со инстантна победа. Овие беа многу популарни во минатото кога луѓето ги купуваа за промена. Тие уживаат огромна популарност во денешно време, благодарение на многуте онлајн казина. Можете да најдете некои од најдобрите селекции на игри со гребење карти во 888 Казино за да уживате.

Можете да најдете гребнатинки во многу различни форми и големини. Доколку сè уште не сте запознаени со концептот, игрите можете да ги најдете и во демо верзија. Обидете се да откриете по еден квадрат или да ги откриете сите одеднаш за да го забрзате процесот на наплата. Секоја гребаница е уникатна, тие нудат различни теми и нудат мултипликатори и бесплатни игри.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)