888 Casino Преглед 2024 - Live Casino

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Кога барате автентично онлајн казино искуство, тогаш треба да пробате игри со дилери во живо. Во казиното 888 можете да најдете масите за рулет, блек џек и покер потполно исти како оние во вистинско копно казино.

Дејството се пренесува директно на вашиот екран, така што не мора да бидете физички присутни за да комуницирате со дилер во живо и да уживате во игра или две.

888 Casino

Ако сакате, можете да комуницирате со дилерите и да ги прашате што било во врска со играта. Тие се искусни и имаат огромно познавање за казино игрите.

Користете ја апликацијата за разговор во живо за да комуницирате не само со дилерот туку и со другите играчи, доколку ги има. Дилерите во живо исто така ќе ве информираат дали има достапни тековни промоции и бонуси што можете да ги искористите.

Блек Џек во живо

Блек Џек во живо

Ако сте љубител на Блек Џек, тогаш ќе уживате во новата ексклузивна соба за блек џек во живо. Табелите за блек џек во живо вклучуваат:

 • 888 XTRA
 • 888 Плус
 • 888 ВИП
 • 888 Играј

Откако ќе седнете, пријателски дилер ве поздравува и со задоволство ќе продолжи да ви помага во текот на играта. Играта се пренесува директно на вашиот уред со живописен HD квалитет. Секоја рака се движи брзо и непречено како да играте во вистинско казино.

И бидејќи 888 Casino е пионер кога станува збор за блек џек во живо, тоа значи дека сите ваши омилени опции за обложување ќе бидат при рака и подготвени за користење.

Можете да играте класичен блек џек или можете да најдете варијација која е попредизвикувачки и нуди некои, да речеме странични облози кои ќе ви помогнат брзо да ја подобрите вашата рамнотежа. Добрата вест е што сега можете да играте блек џек во живо и на вашиот мобилен уред.

Како да се игра блек џек

Како да се игра блек џек

За да победите во Блек Џек, треба да имате рака која е повисока од раката на дилерот, но не е повисока од 21. Најдобрата рака е секако „Блек Џек“. Тоа е кога имате сума од 21 со првите две карти што се делат.

Кога играте Блек Џек, без разлика колку играчи има на масата, играте против дилерот, а не против други играчи. Ајде да видиме некои од основните правила на Блек Џек:

 • Играта се игра со 8 палуби
 • Дилерот секогаш стои на 17
 • Можете да ги удвоите сите 2 почетни картички
 • Можете да ги поделите почетните картички со еднаква вредност
 • Дозволено е само едно делење по рака
 • Можете да добиете само една картичка на секој Сплит Ас
 • Не ви е дозволено да се удвојувате по Сплит
 • Кога картичката со лицето нагоре на дилерот е Аце, дозволено ви е да земете Осигурување
 • Блек Џек плаќа 3:2
 • Осигурувањето плаќа 2:1
 • Игра со туркање кога рацете се врзуваат

Кога сакате да се придружите на одредена табела, само треба да кликнете на иконата за таа табела. Дропката што е прикажана на табелата го покажува бројот на зафатени седишта. Така, на пример, ако видите 4/7, тоа значи дека само 4 седишта се зафатени од 7, така што ве чека слободно место.

Правила

Правила

 • Домаќин на играта Блек Џек е дилерот и може да има само 7 играчи за една игра.
 • Блек Џек се игра со 8 палуби карти
 • Картите од 2 до 10 се вредни за нивната номинална вредност
 • Картичките за лице вредат 10
 • Асовите вредат 1 или 11
 • Откако ќе истече времето за обложување, дилерот дели една карта со лицето на секој играч и на самите нив. Втората карта се дели со лицето нагоре на секој играч и со лицето надолу на дилерот. Можете да ја видите вредноста на вашата почетна рака прикажана веднаш до вашите картички.
Осигурување

Осигурување

Кога картичката со лицето нагоре на дилерот е Аце, можете да купите осигурување. Износот на осигурувањето е еднаков на една половина од вашиот главен облог, а облогот за осигурување се подмирува одделно од облогот на вашата рака.

Откако облозите ќе се подмират повторно, дилерот ја проверува својата карта со лицето надолу за да види дали имаат Блек Џек, ако не, играта продолжува. Кога дилерот има блек џек, но вие немате, тогаш победува раката на дилерот.

Кога и вие и дилерот имате блек џек, тогаш играта завршува со туркање и вашиот облог се враќа. Кога картичката со лицето нагоре на дилерот е картичка со десет или лице, тогаш не ви е дозволено да купувате осигурување и дилерот нема да ја провери неговата картичка со лицето надолу.

Двојно надолу, удри или застани

Откако ќе ги примите вашите две карти, сè уште имате шанса да ја подобрите вредноста на вашата рака. Ова се следниве работи што можете да ги направите:

Двојно надолу – Кога ќе одлучите да го удвоите, ќе го удвоите вашиот облог и ќе ви биде поделена само една дополнителна карта.

Удри – Може да погодите повеќе од еднаш кога играте Блек Џек. Тоа значи дека можете да добивате дополнителни картички, колку што сакате, за да ја подобрите вредноста на вашата рака.

Застанете – Кога ќе одлучите да стоите, тоа значи дека не ви требаат повеќе карти и сте задоволни со вредноста на раката што веќе ја имате.

Подели – Кога ќе одлучите да се поделите, тоа значи дека имате пар карти со еднаква вредност. Можете да го поделите парот и да завршите со две посебни раце, секоја со посебен облог еднаков на вашиот главен облог.

Повторно, можете да ја подобрите вредноста на секоја од вашите раце со преземање дополнителни картички пред да одлучите да стоите. Едно важно правило што треба да го запомните е дека ќе добиете само една дополнителна картичка по рака ако поделите пар кецови.

Кога збирот на вашата рака ќе надмине 21, се распаѓате и го губите вашиот облог на таа рака. Постојат одредени правила што треба да ги следи и дилерот. Тие секогаш треба да удираат на рака од 16 или помалку и секогаш треба да стојат на рака со меки 17 или повеќе.

Играта „Блек Џек“ во живо вклучува опционални странични облози како „Совршен пар“ и „21+3“. Можете да ставате странични облози во комбинација со вашите редовни облози за шанса да добиете повеќе.

Совршени парови - Облогот Perfect Pairs ви дава шанса да победите ако првите две карти се пар. Постојат три типа на парови и секој има различна исплата.

· Имате совршен пар кога имате две карти од ист костум. Исплатата за оваа рака е 25:1.

· Имате обоен пар кога имате две карти со различни костуми со иста боја. Исплатата за оваа рака е 12:1.

· Имате мешан пар кога имате две карти со различни костуми. Исплатата за оваа рака е 6:1. Облог 21+3 – Овој облог ви дава шанса да победите кога вашите две карти плус картата на дилерот ќе резултираат со една од следниве комбинации:

· Suited Trips е кога имате идентична тројка, да речеме 3 Kings of Spades. Исплатата за оваа рака е 100:1

· Стрејт флеш е кога го имате истиот костум во нумеричка низа. Исплатата за оваа рака е 40:1

· Три од еден вид е кога имате картички со иста вредност, но различни одела. Исплатата за оваа рака е 30:1

· Стрејт е кога имате картички во нумеричка низа, но различни одела. Исплатата за оваа рака е 10:1

· Флеш е кога имате карти во ист костум. Исплатата за оваа рака е 5:1

Рулет во живо

Рулет во живо

Во 888 Казино ќе ги најдете најдобрите игри со рулет во живо дизајнирани да го испорачаат врвното искуство исто како она што би го имале доколку играте во копнено казино. Ова се масите за рулет што можете да ги најдете во 888 Казино:

· 888 рулет · Извонреден рулет · Руби рулет · Автоматски рулет · брз рулет

Во казината ширум светот, масата за рулет е многу слична. Добро е да ги знаете масите за рулет пред да започнете да ја играте играта. Постојат два дела каде што првиот дел е тркалото, а вториот дел е поставувањето на масата.

Постојат различни рулет тркала кои нудат различни шанси. Најголемиот број на масата на рулет е ист на секое тркало, но нулите се оние кои ја отежнуваат оваа игра за победа.

Европското тркало, и најпопуларното, има 37 слотови. Највисоката бројка на масата за рулет е 36, а најниската е 0. Доколку ја избравте оваа игра треба да знаете дека шансите се повеќе во ваша корист, а секако има помалку за куќата.

Американската маса за рулет има 38 слотови. Најголемиот број на масата за рулет е повторно 36, но има една нула и двојна нула. Работ на куќата на оваа игра е многу повисок од оној на европското тркало, така што луѓето обично ја избегнуваат оваа игра.

Откако ќе ги ставите вашите облози, тркалото се врти во една насока, а мала бела топка се врти во друга. Ако топката слета на вашиот облог, вие победите, ако не, тогаш треба да се подготвите за вашиот следен облог. Има црни и црвени џебови со бројки, кои не се во некој посебен редослед. Нулата и двојната нула се на зелените џебови.

Откако ќе го дознаете распоредот на тркалото на рулетот, подготвени сте да ставате облози. Има внатрешни облози, кои се оние кои ќе ви донесат повеќе пари, а се ставаат или на поединечни броеви или комбинации на поединечни броеви. Овие облози се ставаат на квадратите кои се јасно означени на масата.

Надворешните облози нудат поголема разновидност. Ова се облозите кои се поверојатно да се случат, но не плаќаат толку многу. Луѓето често ги избираат овие облози бидејќи обично не сакаат да ги загубат сите пари одеднаш.

На овој начин тие барем добиваат чувство дека ја играат играта некое време. Во надворешните облози можете да се обложувате на првиот, вториот или третиот сет од дванаесет броеви. Можете исто така да изберете една колона и да се надевате дека еден број од таа колона ќе одговара на бројот на кој ќе падне топката. Тука исто така имате можност да се обложувате на боја, црвена или црна.

Исто така, можете да се обложувате дали топката ќе слета на непарен или парен број. Нулите се сметаат за поединечни броеви, бидејќи може да се обложите и на зелениот терен.

Можете да ги ставите вашите облози на највисокиот број на масата за рулет или најнискиот и се надевате дека вашиот број ќе биде оној. Велат дека ако сакате да победите на овој натпревар, треба да бидете многу трпеливи и да се обложувате на броевите кои имаат најдобри коефициенти.

Ако не сте трпелива личност, тогаш ова не е игра за вас. Ако сакате да победите на рулет, треба да имате основни познавања за тоа како функционира играта и како да ја играте. Мора да се подготвите дека нема да има голема победа при првото вртење. Може да освоите нешто мало, а понекогаш и да изгубите нешто.

Кога имаш шанса, секогаш ја избираш европската верзија бидејќи нуди подобри шанси од американскиот рулет. Ќе видите дека минималните облози се поголеми и кај европската верзија.

Кога играте рулет во живо во казиното 888, ве советуваме да најдете место помеѓу 20 и 21 часот по Гринич. Треба да ставите облог од најмалку 8 долари и секој пат кога топката ќе слета во џебот од 8, ќе добивате бонус од 8 долари дури и ако вашиот облог изгуби.

Бакара во живо

Бакара во живо

Играњето Baccarat во живо во казиното 888 обезбедува неверојатно искуство. Благодарение на новата и обновена Live Baccarat соба. Можете да најдете две различни маси Baccarat, вклучувајќи:

· Speed Baccarat A

· Стискање на бакара

Како да играш?

Мора да признаеме дека Live Baccarat помина уште една милја кога станува збор за корисничкото искуство. Тие нудат формат на повеќе камери што се пренесува директно на вашиот уред со блиски кадри од картичките и снимки со широк агол. Дилерите во живо се професионални затоа што се специјализирани за интеракција со онлајн играчи. Ќе ве поздрават кога ќе седнете и секогаш кога ќе имате прашање, тие со задоволство ќе дадат одговор.

Играта се игра на ист начин како и традиционалниот Бакара. Идејата на играта е да се победи банкарот со тоа што ќе се има вредност на раката најблиску до 9 или 9. Играта е многу лесна за разбирање и играње, но во исто време има многу различни облози и исплати што го прават искуството со игрите попредизвикувачки .

Правила

Правила

Играта се игра со 8 стандардни палуби со 52 карти и првото нешто што треба да го разберете се вредностите на картите:

· Кецовите вредат 1 поен · Картите од 2 до 9 се вредни за нивната нумеричка вредност · 10-ките и картите со лице вредат 0 · Костимите на картите се неважни

Можете да го ставите вашиот облог на Играчот или Банката пред секој договор. Можете исто така да се обложувате на нерешено, што значи дека и банкарот и играчот ќе имаат рака со еднаква вредност.

Дилерот ја започнува играта со делење две карти на играчот и на банкарот.

Ако рундата заврши со нерешено, тогаш облогот Нерешено победува, а облозите на Играчот и Банкар притискаат.

Вредноста на раката се пресметува со отфрлање на цифрата од десетки во рака. На пример, ако добиете 2 карти, 6 и 9, што вреди 15, кога ќе ги отфрлиме 10, ќе завршите со вредност на раката 5.

Кога Играчот или Банкарот ќе добијат почетна рака со две картички со вредност од 8 или 9, нема да се делат дополнителни картички на ниту едната рака.

 • Кога играчот има вредност на раката помеѓу 0 и 5, тие извлекуваат трета карта.
 • Кога играчот има рака помеѓу 6 и 7, тие стојат.
 • Кога играчот има вредност на раката од 8 или 9, ова е „Природно“ и нема потреба од трета картичка.
 • Кога играчот стои на 6 или 7, тогаш Банкар мора да извлече трета карта кога има рака со вкупно 3, 4 или 5.
Казино Холдем во живо

Казино Холдем во живо

Live Hold'em е една од најпопуларните варијации на покер бидејќи ја комбинира брзата брзина на традиционалниот онлајн покер и го спојува со дилер во живо.

Во традиционалната покер игра играчите се натпреваруваат еден против друг, но не овде. Во Hold'e m игрите играчите се натпреваруваат само против дилерот, кој ја претставува куќата. Ова им овозможува на повеќе играчи да победат во текот на истиот круг, а понекогаш исплатите може да пораснат и до 100:1, така што тоа е добра вест.

Она што ја издвојува оваа игра во толпата е всушност дилерот во живо, кој ја носи акцијата на казино за играње покер во вашиот дом. Можете да комуницирате со дилерот или со други играчи преку пораката за разговор.

Секој играч добива 2 карти, а потоа 5-те заеднички карти се делат со лицето нагоре. Идејата е да се победи дилерот така што ќе се има најдобрата можна рака со пет карти. За да започнете да ја играте играта, се обложувате на облогот Анте. Дозволено ви е да ставате бонус облози ако се поделат пар кецови или повеќе во првите пет карти, за да го направите кругот попредизвикувачки и повозбудлив во исто време.

Откако ќе се поделат картите, треба да одлучите дали да повикате или преклопите. Ако изберете да повикате, тоа значи дека ќе продолжите да ја играте играта и треба да поставите облог за Повик еднаков на вашиот Анте, а ако одлучите да го преклопите тоа значи дека играта е завршена за вас.

Откако ќе ја донесете својата одлука, дилерот ќе подели уште две заеднички карти и тие ќе ги откријат нивните две почетни карти. Се формираат најдобрите раце за играње и победниците ги добиваат своите исплати.

Странични облози

Ако сакате да ја направите вашата игра да игра попредизвикувачки, можете да ставате и странични облози. Треба да запомните дека страничните облози се опционални и не можат да се стават сами. Облогот за бонусот се пресметува само од прва рака. Ако имате пар асови или подобро и одлучите да се јавите, тогаш ќе го добиете облогот за бонус и ќе добиете исплата.

Ante Hands исплата

· Исплатата за Royal Flush е 100:1 · Исплатата за Straight е 20:1 · Исплатата за Four of a Kind е 10:1 · Исплатата за Full House е 3:1 · Исплатата за Flush е 2:1 · Исплатата за Straight е 1:1 · Исплатата за Three of a Kind 1:1 · Исплатата за два пара е 1:1 · Исплатата за еден пар или помалку е 1:1

Бонус исплата на раце

· Исплатата за Royal Flush е 100:1 · Исплатата за Straight е 50:1 · Исплатата за Four of a Kind е 40:1 · Исплатата за Full House е 30:1 · Исплатата за Flush е 20:1 · Исплатата за Стрејт е 7:1 · Исплатата за Three of a Kind е 7:1 · Исплатата за два пара е 7:1 · Исплатата за еден пар или помалку е 7:1 · Исплатата на облогот за повик е 1: 1

Покер во живо со три карти

Покер во живо со три карти

Покер со три карти во живо е веројатно една од најлесните игри што можете да ги играте и која сепак може да биде возбудлива во исто време. Она што го прави ова толку посебно е фактот што картичките ги делат вистински дилери кои не се тука само за да превртуваат карти туку и да одговорат на вашите прашања.

Како да играш

Како да играш

Кога играте покер со три карти во живо, играте против дилерот, а не против другите играчи. Играта се игра со една стандардна палуба со 52 карти и картите се мешаат по секоја игра. Стрејт со три карти има повисок ранг на вредност од Флеш со три карти во играта. Ова е затоа што има помалку начини да се направи рамно со три карти отколку со три картички. Еве ги победничките раце за покер со три карти: · Мини Ројал е кога имате соодветни ас, крал и кралица. · Стрејт флеш е кога имате секвенца од 3 карти, сите исти костуми. · Три од еден вид е кога имате три карти од ист ранг. Повисоко ценети Тројца од еден вид поразуваат пониско вреднувани тројца од еден вид. · Стрејт е кога имате три карти со последователен ранг во најмалку два различни одела. · Флеш е кога имате рака од три карти со ист костум, но не во низа. Кога ќе се споредат две бранови, картата со највисок ранг го одредува победникот. · Пар е рака каде што две карти се од ист ранг плус една карта која е од различен ранг. Повисоко рангираните парови ги поразуваат паровите со понизок ранг. · Висока картичка е кога имате картички кои не исполнуваат ниту еден од горенаведените барања. Единствениот начин да се победи со оваа рака е кога дилерот нема ништо, а вашата рака има највисока карта.

Добитни раце за бонус од 6 карти

Облогот за бонус со 6 карти е страничен облог каде што играчите треба да ја направат најдобрата можна рака за покер со пет карти користејќи три од нивните карти и три карти на дилерот. Ова е комбинацијата на карти што треба да ги имате за да победите: · Кралски флеш е кога имате директен флеш со ас, крал, кралица, Џек и 10 во ист костум. · Стрејт флеш е кога имате рака од пет карти во низа, сите со ист костум. · Четири од еден вид е кога имате рака која содржи 4 карти од еден ранг и која било друга карта. · Фул Хаус е кога имате 3 соодветни карти од еден ранг и 2 соодветни карти од друг ранг. · Флеш е кога имате рака каде што сите 5 карти се со ист костум, но не во низа. · Стрејт е кога имате рака која има 5 карти со последователен ранг во најмалку два различни одела. · Три од еден вид е кога имате рака од три карти од ист ранг и две карти кои не се од овој ранг или исти една со друга.

Фаќач на соништа

Фаќач на соништа

Dream Catcher е онлајн верзијата на Money Wheel и е многу едноставна за играње. Одлична вест е што можете да ја играте оваа игра во живо сега и да уживате во многу различни карактеристики што ги нуди.

Играта се пренесува во живо во HD, овозможувајќи снимки одблиску и кристално чист звук. Огромно тркало е вертикално поставено во студио со светла во стилот на Вегас. Во играта има 54 сегменти. Има броеви на тркалото, вклучувајќи 1, 2, 5, 10, 20 и 40. На спротивните краеви на тркалото има множители x2 и x7 кои ќе ви помогнат во следните вртења.

За да ја играте играта треба да изберете број и да се обложите на него. Ако постигнете 1, 2, 5, 10, 20 или 40, вашиот облог ќе се помножи со x2. Ако се случи да слетате на множител, тогаш вашиот множител ќе се помножи со множителот. Како што можете да видите, победите можат да станат навистина високи. Ова е игра на среќа и воопшто не ви е потребна вештина за да ја играте. Сè што треба да направите е да го ставите облогот и да почекате дилерот да го стори сето останато.

Иако не ви треба никаква стратегија за да ја играте играта, би било од помош доколку ги знаете следните информации:

· 23 сегменти го прикажуваат бројот 1 со исплата 1:1 · 15 сегменти го прикажуваат бројот 2 со исплата 2:1 · 7 сегменти го прикажуваат бројот 5 со исплата 5:1 · 4 сегменти го прикажуваат бројот 10 со исплата 10: 1 · 2 сегменти го прикажуваат бројот 20 со исплата 20:1 · 1 сегмент го карактеризираат бројот 40 со исплата 40:1

Друга многу важна работа што треба да се знае е дека има 2 сегменти со множители, x2 и x7. Имате 6 селекции на облози и тие се прикажани со единствена валута во боја: · 1 е жолто · 2 е сино · 5 е виолетово · 10 е зелено · 20 е портокалово · 40 е црвено

Треба да го изберете вашиот облог користејќи ги чиповите лоцирани лево од екранот, да го завртите тркалото и да се надевате на победа.

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август
2023-08-02

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август

Ова е уште еден нов месец, а сајтовите за онлајн казино ги зголемуваат своите понуди за добредојде за да привлечат најмногу играчи. Но, изборот на идеален бонус за добредојде може да биде незгоден, особено за новите гејмери ​​кои немаат доволно искуство со бонуси во казиното.

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари
2023-05-29

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари

Провајдерот за дигитална забава, Playson, ја продолжи соработката со 888casino, реномирана онлајн казино. Во нивното ново партнерство, казиното ќе ги снабдува наградуваните содржини на Playson во повеќе европски земји, вклучително и Италија, Шведска, Данска и Романија. 

888 казина ги револуционизира онлајн игрите со нови надградби
2019-11-07

888 казина ги револуционизира онлајн игрите со нови надградби

888casinos воведе елегантен нов најсовремен кориснички интерфејс што ги прави онлајн игрите попривлечни и привлечни за своите клиенти од Њу Џерси