888 Casino - Payments

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Payments

Најпопуларните начини на плаќање кои се препознаваат и од казината ширум светот и од играчите се Skrill, Neteller и PayPal.

Добрата вест е дека сите овие методи се достапни во 888 Казино и можете да ги користите за депозити и повлекувања.

888 Casino

Правила за наплата

888 Казино прави се за да обезбеди навистина супериорна услуга и тие прават се што е во нивна моќ за да се погрижат вашето барање за повлекување да биде обработено што е можно побрзо. Кога ќе освоите повеќе од 30.000 долари, казиното го задржува правото да го искешира износот на ограничени рати.

Од членовите може да се бара да го потврдат својот идентитет пред да можат да се повлечат. Процесот на валидација е од клучно значење за спречување на онлајн измами. За да го потврдите вашиот идентитет, можете да ги користите следниве документи:

Фотографска лична карта – Можете да испратите копија од вашата моментална фотографска лична карта. Ова може да биде вашиот пасош, возачка дозвола или вашата национална лична карта. Важно е да се истакне дека казиното бара од вас да испратите копија од страницата на која е вашата фотографија.

Треба да бидете сигурни дека вашето име, фотографија и потпис се видливи.

Кредитна или дебитна картичка – Треба да испратите копија од предната и задната страна на картичката што ја користевте за финансирање на вашата сметка. Уверете се дека сите детали се јасно видливи и од безбедносни причини треба да ги покриете средните осум броеви на предната страна на копијата од картичката и 3-цифрените безбедносни шифри на задната страна од вашата картичка.

Доказ за адреса – За да ја докажете вашата адреса, можете да испратите неодамнешна сметка за комунални услуги или извод од кредитна картичка. Ова треба да биде документ што ги прикажува вашето име и адреса како што се регистрирани на вашата сметка.

Документација заверена на нотар – Документите што ги испраќате треба да бидат потврдени од соодветен квалификуван адвокат и потпишани и печатени како доказ за легитимност.

Во некои случаи може да биде побарано да испратите комбинација од документи во зависност од начинот на плаќање што сте го користеле. Многу важна работа што треба да ја запомните е дека треба да го користите истиот метод што го користевте за да направите депозит, за да направите повлекување.

Делумно готовина

Функцијата за исплата обезбедува одлична забава и се работи за управување со ризик. Можете или да почекате да заврши вашиот облог или да ги земете загарантираните добивки пред да заврши играта.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)