888 Casino Преглед 2024 - Payments

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
Payments

Payments

Најпопуларните начини на плаќање кои се препознаваат и од казината ширум светот и од играчите се Skrill, Neteller и PayPal.

Добрата вест е дека сите овие методи се достапни во 888 Казино и можете да ги користите за депозити и повлекувања.

888 Casino

Правила за наплата

Правила за наплата

888 Казино прави се за да обезбеди навистина супериорна услуга и тие прават се што е во нивна моќ за да се погрижат вашето барање за повлекување да биде обработено што е можно побрзо. Кога ќе освоите повеќе од 30.000 долари, казиното го задржува правото да го искешира износот на ограничени рати.

Од членовите може да се бара да го потврдат својот идентитет пред да можат да се повлечат. Процесот на валидација е од клучно значење за спречување на онлајн измами. За да го потврдите вашиот идентитет, можете да ги користите следниве документи:

Фотографска лична карта – Можете да испратите копија од вашата моментална фотографска лична карта. Ова може да биде вашиот пасош, возачка дозвола или вашата национална лична карта. Важно е да се истакне дека казиното бара од вас да испратите копија од страницата на која е вашата фотографија.

Треба да бидете сигурни дека вашето име, фотографија и потпис се видливи.

Кредитна или дебитна картичка – Треба да испратите копија од предната и задната страна на картичката што ја користевте за финансирање на вашата сметка. Уверете се дека сите детали се јасно видливи и од безбедносни причини треба да ги покриете средните осум броеви на предната страна на копијата од картичката и 3-цифрените безбедносни шифри на задната страна од вашата картичка.

Доказ за адреса – За да ја докажете вашата адреса, можете да испратите неодамнешна сметка за комунални услуги или извод од кредитна картичка. Ова треба да биде документ што ги прикажува вашето име и адреса како што се регистрирани на вашата сметка.

Документација заверена на нотар – Документите што ги испраќате треба да бидат потврдени од соодветен квалификуван адвокат и потпишани и печатени како доказ за легитимност.

Во некои случаи може да биде побарано да испратите комбинација од документи во зависност од начинот на плаќање што сте го користеле. Многу важна работа што треба да ја запомните е дека треба да го користите истиот метод што го користевте за да направите депозит, за да направите повлекување.

Делумно готовина

Делумно готовина

Функцијата за исплата обезбедува одлична забава и се работи за управување со ризик. Можете или да почекате да заврши вашиот облог или да ги земете загарантираните добивки пред да заврши играта.

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август
2023-08-02

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август

Ова е уште еден нов месец, а сајтовите за онлајн казино ги зголемуваат своите понуди за добредојде за да привлечат најмногу играчи. Но, изборот на идеален бонус за добредојде може да биде незгоден, особено за новите гејмери ​​кои немаат доволно искуство со бонуси во казиното.

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари
2023-05-29

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари

Провајдерот за дигитална забава, Playson, ја продолжи соработката со 888casino, реномирана онлајн казино. Во нивното ново партнерство, казиното ќе ги снабдува наградуваните содржини на Playson во повеќе европски земји, вклучително и Италија, Шведска, Данска и Романија. 

888 казина ги револуционизира онлајн игрите со нови надградби
2019-11-07

888 казина ги револуционизира онлајн игрите со нови надградби

888casinos воведе елегантен нов најсовремен кориснички интерфејс што ги прави онлајн игрите попривлечни и привлечни за своите клиенти од Њу Џерси