888 Casino Преглед 2024 - Responsible Gaming

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Како што има различни типови на луѓе, пропорционално има различни типови на коцкари. Грубо можеме да ги ставиме коцкарите во две категории, акциони коцкари и коцкари во бегство.

Првата група ја сочинуваат главно мажи, кои почнале да се коцкаат рано во животот и кои претпочитаат игри кои бараат вештини. Од друга страна, коцкарите во бегство претпочитаат да играат игри на среќа, како видео слотови. Тие играат за да избегаат од својот реален живот, а додека го прават тоа, некое време забораваат на физичката и емоционалната болка. Потоа, постои мала група на луѓе кои прекумерно се коцкаат, а тие се проблематичната група.

Количината на пари што можете да ја потрошите додека се коцкате е теоретски неограничена. Можете да потрошите, да речеме, 50.000 долари во една рака на пример. Можете да замислите колку е тешко да се живее со долг што не можете да го платите. Од таа причина, многу е важно да ги препознаете проблемите со коцкањето, па дури и да преземете мерки на претпазливост дури и пред да започнете да играте за вистински пари. Следното однесување се смета за проблематично:

· Кога човек е преокупиран со коцкање. Сè што можат да мислат и прават е да се вртат околу нивните претходни искуства со коцкање и тие ги планираат своите нови коцкарски потфати. · Кога ќе почнат да играат со повеќе пари за да ја постигнат својата посакувана возбуда. · Кога повторуваат неуспешни напори да го контролираат или дури и да го намалат нивното коцкање. · Кога се коцкаат за да избегаат од реалниот живот кој се состои од проблеми и предизвици. · Кога се обидуваат да ги вратат изгубените пари со повеќе коцкање. · Кога ќе почнат да ги лажат семејството и пријателите и да се обидат да го прикријат своето коцкање. · Кога ќе почнат да вршат незаконски дејствија како фалсификување или кражба. · Кога ќе ја загубат работата, образовните и кариерните можности, ја загрозуваат нивната врска, само да наведам некои. · Кога се потпираат на другите за да ја олеснат очајната финансиска состојба.

Знаеме дека не е лесно да се справите со каква било зависност, но првото нешто што треба да направите е да препознаете дека имате проблем и да побарате помош. Запомнете дека никогаш не е доцна да започнете свежо во животот. Не е само едно нешто што треба да направите за да се справите со проблемите со коцкањето. Тоа е обично комбинација од следниве работи: · Советување · Когнитивна бихејвиорална терапија · Програми засновани на чекори · Самопомош · Поддршка од врсници · Лекови · Мотивативно интервју · Анонимни коцкари програма во 12 чекори

Лимит на депозит

Лимит на депозит

Кога ќе го депонирате лимитот дури и пред да започнете да играте, погрижете се да не трошите повеќе отколку што имате намера. Намалувањето на ограничувањата се применува веднаш, но кога ќе се обидете да го зголемите лимитот може да потрае и до 24 часа. Ова е време кога казиното ви дава да ја преиспитате вашата одлука. После тоа време, ако сè уште сакате да го зголемите лимитот за депозит, можете. Можете да ги промените вашите ограничувања за депозит преку благајната или со контактирање на тимот за поддршка на членовите.

Тест за самооценување

Тест за самооценување

Без разлика во која фаза на коцкање сте, можете да направите тест за самооценување за да видите дали сте безбедни или вашите навики за коцкање ќе предизвикаат проблеми во иднина. Овие се едноставни прашања со да/не и треба да бидете искрени кога ќе ги одговорите:

 1. Дали некогаш сте го пропуштиле училиштето или работата поради коцкање?
 2. Дали некогаш сте се чувствувале несреќни поради вашето коцкање?
 3. Дали коцкањето некогаш влијаело на вашата репутација?
 4. Дали некогаш чувствувате каење после коцкање?
 5. Дали некогаш сте ги прокоцкале парите што ви биле потребни за да речеме кирија?
 6. Дали некогаш сте почувствувале намалување на вашата амбиција поради коцкањето?
 7. Дали некогаш сте бркале загуби?
 8. Дали имате желба да се вратите на коцкање уште малку по добра победа?
 9. Дали ги коцкате сите пари што ги имате?
 10. Дали некогаш позајмувате пари за да се коцкате?
 11. Дали го продавате својот имот за да имате пари за коцкање?
 12. Дали се чувствувате неволно да ги искористите вашите „коцкарски пари“ за нешто друго?
 13. Дали повеќе се грижите за вашето коцкање отколку за благосостојбата на себе и вашето семејство?
 14. Дали се коцкате повеќе отколку што имате намера?
 15. Дали се коцкате за да избегате од секојдневните проблеми?
 16. Дали некогаш сте помислиле да извршите нелегална активност за да ги финансирате вашите навики за коцкање?
 17. Дали страдате од несоница предизвикана од вашите навики за коцкање?
 18. Дали добивате нагон за коцкање после кавга?
 19. Дали сакате да ја прославите добрата вест со коцкање?
 20. Дали некогаш сте помислиле на самоубиство поради вашето коцкање?
Самоисклучување

Самоисклучување

Ако сакате да се одморите од коцкањето, можете лесно да го направите тоа. Можете да побарате период на „одмори“ за 1, 2, 7, 14 дена, дури може да паузирате еден месец или 6 месеци ако мислите дека е неопходно. Во ова време нема да можете да пристапите до вашата сметка. Нема да можете повторно да ја активирате вашата сметка пред да заврши временскиот период. Откако ќе истече временскиот период, треба да ја контактирате поддршката за корисници и да побарате реактивирање.

Ако сè уште не сте сигурни дали само-исклучувањето е најдобрата опција за вас, тогаш можете да си ги поставите овие прашања:

 1. Дали играњето ви го одзема целото време и ви пречи на работата или другите обврски?
 2. Дали се обидувате да ги вратите претходните загуби?
 3. Дали имате други однесувања кои предизвикуваат зависност?
 4. Дали играте додека сте под дејство на алкохол или други супстанции?

Ако одговоривте со „да“ на барем едно од прашањата, тогаш треба да размислите да побарате стручна помош и да се исклучите од коцкањето. Друга работа што можете да направите е да инсталирате софтвер кој ќе ви забрани пристап до која било веб-страница за коцкање како: Cyber Patrol, GamBlock или Net Nanny.

Како да добиете помош за проблеми со коцкањето?

Како да добиете помош за проблеми со коцкањето?

Проблемот со коцкањето е сериозен проблем кој треба да се третира навреме. Не постои една сигурна работа што ќе ви помогне да ја надминете зависноста, туку многу различни работи комбинирани. Можеби не сте свесни, но има групи анонимни коцкари во речиси секој поголем град. Тие се одлична група за поддршка која навистина може да ви помогне во моменти на потреба. Не им верувајте на луѓето кои ви нудат магична формула која ќе ви помогне да го решите вашиот проблем преку ноќ. Ова е сложено прашање и не постои униформиран метод кој ќе работи за секого. Се зависи каква личност сте и дали сте спремни да направите нешто во врска со вашето прашање. Може да се обидете да ги повикате линиите за помош за проблемот со коцкање. Тие се доверливи и се достапни 24/7. Еве неколку бројки кои можеби ќе ви бидат корисни:

· Национална телефонска линија за помош за коцкање во Австралија: 1800 858 858 · Телефонска линија за одговорно коцкање во Белгија: 0800 35 777 (SOS SPELEN) · Канада (Линија за помош при проблеми со коцкање во Онтарио): 1-888-230-3505, 1-888-230-3505, 1-87-4846 00 420 284 016 666 · Француска телефонска линија за помош за проблеми со коцкање (Adictel): 0805 02 00 00 · Телефонска линија за помош за проблеми со коцкање во Германија: (1) 544 13 57, 711 2054 345, 800 1 529: Greatline 309am до полноќ). -800-522-4700 · Анонимни коцкари во САД: 1-888-GA-HELPS

Проверка на реалноста

Проверка на реалноста

Можете да поставите известување за предупредување кое ќе ве потсети колку време сте поминале играјќи игра. Одете во картичката Мени и изберете „Потсетник за време на играта“. Откако ќе се појави скокачката порака, можете да ја „продолжите“ или „Затвори“ играта.

На прозорецот за проверка на реалноста можете да ја проверите и вашата историја на игри. Треба да кликнете на „Прикажи историја на игри“ и да ги видите победите и загубите од последните 30 дена, 60 дена или 90 дневен период.

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август
2023-08-02

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август

Ова е уште еден нов месец, а сајтовите за онлајн казино ги зголемуваат своите понуди за добредојде за да привлечат најмногу играчи. Но, изборот на идеален бонус за добредојде може да биде незгоден, особено за новите гејмери ​​кои немаат доволно искуство со бонуси во казиното.

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари
2023-05-29

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари

Провајдерот за дигитална забава, Playson, ја продолжи соработката со 888casino, реномирана онлајн казино. Во нивното ново партнерство, казиното ќе ги снабдува наградуваните содржини на Playson во повеќе европски земји, вклучително и Италија, Шведска, Данска и Романија. 

888 казина ги револуционизира онлајн игрите со нови надградби
2019-11-07

888 казина ги револуционизира онлајн игрите со нови надградби

888casinos воведе елегантен нов најсовремен кориснички интерфејс што ги прави онлајн игрите попривлечни и привлечни за своите клиенти од Њу Џерси