888 Casino Преглед 2024 - Tips & Tricks

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
Tips & Tricks

Tips & Tricks

Многу работи се променија во индустријата за онлајн казино од самиот почеток. На пример, игрите од пред 10 години сега изгледаат толку поинаку во споредба со новите. Онлајн казина се променија во 4 главни области, и тие се како што следува:

Онлајн казина се безбедни и лесни денес – Благодарение на интернетот денес, играчите се овластени да го споделат лошото искуство што го имаат со кое било казино. Значи, генерално, казината кои не ги третираат своите играчи праведно, не траат многу долго. Ве советуваме секогаш да се придржувате до добро познатите регулирани брендови и нема да имате никакви проблеми.

Забава на прво место - Игрите во денешно време се толку забавни. Тие нудат повеќе функции и сложени нивоа кои се попредизвикувачки. Размислете за вашата омилена активност и веројатно има некоја игра за тоа. Уште повеќе, игрите што се пренесуваат во живо со дилери во живо се врвни и мора да ги пробате.

Повеќе победи – Интересот за џекпот е во пораст, така што има се повеќе игри кои нудат различни џекпот за своите играчи. Највисокиот џекпот освоен онлајн досега е 17,3 милиони долари.

Нема потреба од преземање – Во еден момент требаше да го преземете софтверот за казино за да играте. Сега, тоа е нешто од минатото. Можете да ги играте игрите сега на вашиот мобилен телефон, таблет или лаптоп преку вашиот прелистувач.

Најчестите грешки во Блек Џек

Најчестите грешки во Блек Џек

Блек Џек е многу лесна игра за играње. Веројатно сте виделе дека може да биде доста профитабилен и во некои филмови. Значи, решивте да се обидете, а зошто да не? Па, ако успеете да ги избегнете овие 7 вообичаени грешки, нема да имате никакви проблеми кога играте Блек Џек:

Прочитајте ситни букви - Првата одлука што треба да ја донесете кога ќе одлучите да играте Блек Џек е да најдете каде да седите. Не зборуваме за место на маса туку за самата маса. Тоа значи дека треба да ја пронајдете табелата што нуди повисоки исплати. Исплатата е напишана со големи букви на масата или е поставена на знак десно од дилерот.

Друга работа што треба да се има на ум е да се најде табела која има најнизок минимален облог. Да бидеме искрени, ако сте почетник, потребна ви е пракса и не сакате тоа да испадне скапо искуство. Има табели кои имаат правила кои не дозволуваат играчите да победуваат така лесно. Затоа, треба да ги прочитате сите правила на играта пред да одлучите да играте за вистински пари.

Научете ги знаците – Кога играте Блек Џек, треба да ги научите знаците за сите потези. Не можете едноставно да му кажете на дилерот „Удри ме“, туку треба да му покажете. Во случај да има проблем, знаковниот јазик е доказ за надзорните камери за намерата на играчот. За „Hit“ треба да ја изгребате масата со показалецот. За да „Останете“ треба да мавтате со раката над картите. За да „Двои“ треба да ги извадите парите и да го трепкате знакот број 1. За да разделите пар, треба точно да одговарате на вашиот оригинален облог и да направите V со првите два прста.

Слабо асови - Треба да бидете дополнително внимателни кога станува збор за асовите. Тие имаат две вредности 1 и 11. Значи, ако не сте сигурни за вашиот вкупен износ, прашајте го продавачот и тој со задоволство ќе ви помогне. „Мека рака“ е кога Асот се брои како 11, а „тврда рака“ е кога Ацето се брои како 1.

Не се покажувај – Играчите кои сакаат да се покажат со своите вештини и да плаќаат со повеќе отколку што можат да си дозволат, само се обидуваат да ги импресионираат своите пријатели и странци, главно без среќа. Треба да го пронајдете своето темпо и да се држите до него, особено кога започнувате. Треба да ги сведете вашите облози на минимум, а доколку ги изгубите парите што сте ги намениле за играње, тогаш треба да одморите од играта.

Блек Џек не е тимски спорт - Кога има повеќе играчи на масата, тие веруваат дека треба да играат заедно за да го победат дилерот. Не треба да го следите тоа правило и едноставно треба да им сметате на картите и да играте според основната стратегија. Ако сте почетник, тогаш еве за вас поедноставена стратегија:

· Секогаш стојте на цврсто 17.
· Ако картата со лицето нагоре на дилерот е 7 преку Аце, треба да цртате додека не добиете најмалку 17.
· Ако картата со лицето нагоре на дилерот е од 2 до 6, треба да застанете на цврсти 12 или повеќе.
· Ако вредноста на вашата рака е 11, треба да се удвои кога картата на дилерот е свртена нагоре.
· Кога вашите први две карти ќе достигнат 10, треба да се удвоите кога картата со лицето нагоре на дилерот е од 2 до 9.
· Секогаш делете кецови и 8-ки.
· Никогаш не земајте осигурување.

Забавувајте се – Главната идеја зад Блек Џек, или која било друга игра, е да се забавувате. Кога ја следите поедноставената стратегија, ќе ги подобрите вашите шанси за победа и може да завршите со дополнителни пари во џебот. Запомнете дека куќата има предност и колку и да играте казиното секогаш ќе биде еден чекор напред. Бидете паметни кога играте, обидете се да уживате во возењето и никогаш не играјте со парите што не можете да си ги дозволите.

Совети за решавање проблеми кога не можете да се повлечете

Совети за решавање проблеми кога не можете да се повлечете

Целата идеја зад играњето казино игри е да освоите пари и да направите повлекување готовина. Понекогаш, дури и ако ги следите сите совети, сè уште не можете да направите повлекување. Пред да одлучите да контактирате со поддршката за корисници, прво треба да проверите неколку работи:

· Не можете да направите повлекување ако имате активен бонус. Треба да бидете сигурни дека сте ги исполниле сите барања за обложување на секој бонус што сте го добиле во 888 Casino. Секогаш читајте ги одредбите и условите пред да прифатите одреден бонус.
· Проверете дали вашата сметка е потврдена. Откако ќе се регистрирате во казиното, ќе добиете е-пошта со линк на кој треба да кликнете.
· Погрижете се да имате доволно пари за да направите повлекување. Секој начин на плаќање има минимален износ за повлекување, а ако имате помалку од тоа, не можете да направите повлекување.

Откако ќе ВИСТИНСКИТЕ сè и проблемот ќе продолжи, тогаш треба да контактирате со поддршката за корисници и агентите ќе ви помогнат на кој било начин.

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август
2023-08-02

Топ 3 онлајн казино добредојдени понуди за многу подобри депозити во август

Ова е уште еден нов месец, а сајтовите за онлајн казино ги зголемуваат своите понуди за добредојде за да привлечат најмногу играчи. Но, изборот на идеален бонус за добредојде може да биде незгоден, особено за новите гејмери ​​кои немаат доволно искуство со бонуси во казиното.

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари
2023-05-29

888 казино и Playson партнер ќе лансираат низ повеќе европски пазари

Провајдерот за дигитална забава, Playson, ја продолжи соработката со 888casino, реномирана онлајн казино. Во нивното ново партнерство, казиното ќе ги снабдува наградуваните содржини на Playson во повеќе европски земји, вклучително и Италија, Шведска, Данска и Романија. 

888 казина ги револуционизира онлајн игрите со нови надградби
2019-11-07

888 казина ги револуционизира онлајн игрите со нови надградби

888casinos воведе елегантен нов најсовремен кориснички интерфејс што ги прави онлајн игрите попривлечни и привлечни за своите клиенти од Њу Џерси