888 Casino Преглед на казино - Withdrawals

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Withdrawals

Различни опции за повлекување се достапни во 888 Casino. Треба да бидете внимателни кога станува збор за повлекувања бидејќи можеби не ви е достапна секоја опција врз основа на вашата локација. 

Најдобар начин да откриете која опција ви е достапна е да креирате сметка и потоа да ја посетите благајната. Ова се достапните опции за повлекување што ги нуди казиното:

 • Виза
 • MasterCard
 • Локални дебитни картички
 • Apple Pay
 • iDebit
 • Нетлер
 • PayPal
 • Постплаќање
 • Скрил
 • Веб пари
 • Жичен трансфер
 • Виртуелна виза Qiwi

Време на повлекување

Откако ќе поднесете барање за повлекување, тие се обработуваат во рок од три работни дена. ВИП членовите можат да ги обработат нивните барања во рок од еден ден. Доколку сакате, пред да се обработи повлекувањето, можете да го откажете барањето за повлекување и да ги вратите парите на салдото. Ова е одличен начин кој ви овозможува да играте за вистински пари без да треба да направите нов депозит. Штом статусот на вашето повлекување е означен како „обработено“, нема да можете да промените ништо овде.

Бонус за повлекување

Сите пари од бонус имаат барања за обложување што мора да ги исполните пред да можете да направите повлекување. Добрата вест кога станува збор за казиното 888 е дека барањата за обложување не се огромни како во другите казина. Треба да играте преку парите од бонус 30 пати пред да можете да повлечете какви било добивки. Уште повеќе, играчите имаат 90 дена да ги исполнат барањата за играње, што е повеќе од доволно време за играње со парите од бонусот.

Треба да бидете дополнително внимателни кога добивате бонус пари од казиното. Прво треба да ги поминете условите и да бидете сигурни дека целосно ги разбирате. Кога се разгледуваат условите, многу е важно да се спомене дека различните игри на различен начин придонесуваат кон барањата за обложување. Добрата вест кога станува збор за казиното 888 е дека сите игри придонесуваат за барањата за обложување, се разбира со различни стапки.

Ако сте запознаени со политиката на различни казино, веројатно знаете дека има казина каде што само слотови се вбројуваат во барањата за обложување. Еве список на придонесот за обложување на различни игри:

· Рулетот придонесува 20% во барањата за обложување, без игрите во живо.

· Блек Џек придонесува со 10% за барањата за обложување, вклучувајќи ги и игрите во живо.

· Слотовите придонесуваат 100% во барањата за обложување.

· Видео и класичните видео покер игри придонесуваат со 10% во барањата за обложување.

· Hi-Lo Games придонесуваат 100% кон барањата за обложување.

· Картичките со гребење и аркадните игри придонесуваат со 20% во барањата за обложување.

· Казино покер придонесува со 10% за барањата за обложување, без играње во живо.

· Игрите со коцки придонесуваат со 5% во барањата за обложување.

Како да направите повлекување?

Повлекувањето во 888 Казино е многу лесно, само следете ги едноставните чекори: · Изберете „Касиерка“. · Кликнете на табулаторот „Повлекување“ · Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете · Изберете го претпочитаниот начин на повлекување · Кликнете „Повлекување“ за да ја завршите трансакцијата.

Валути

Ова се следните валути што можете да ги користите за да направите повлекување:

 • Данска круна
 • евра
 • Британски фунти
 • шведски круни
 • американски долари
Total score9.0
Добрите
+ Голем бонус без депозит
+ Режим за преземање
+ Дневни џекпот награди

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
ДржавиДржави (16)
Јапонија
Јужна Кореа
Данска
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GO
Dota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of Glory
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
СофтверСофтвер (10)