Lucky Niki Преглед 2024 - Games

Lucky NikiResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус $333 + 350 бесплатни вртења
Посветени ВИП менаџери
Игри популарни во Азија
Сите локални депозити во Азија
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Посветени ВИП менаџери
Игри популарни во Азија
Сите локални депозити во Азија
Lucky Niki is not available in your country. Please try:
Games

Games

Бројот на игри што можете да ги играте во Лаки Ники е колосален. Можете да изберете различни варијанти на игри и без разлика која е вашата желба, ние сме сигурни дека ќе најдете нешто што ви се допаѓа. Добрата вест е што повеќето од игрите се достапни во забавен режим, што значи дека можете да ги играте игрите без да мора да депонирате. Ова е одличен начин да се запознаете со софтверот и правилата на одредени игри.

слотови

слотови

Слотовите се убедливо најинтересните игри што можете да ги најдете во казиното Лаки Ники. Тие можат да понудат часови и часови забава, а вие сепак ќе сакате да се вратите и да играте уште малку. Тие доаѓаат во различни теми, варијации и звуци за да привлечат секаков вид на играч. Програмерите се во постојана потрага да најдат различни и интересни игри кои ќе им ги понудат на своите клиенти. Некои од варијациите на слотови вклучуваат:

 • 3 ролни – Ова е веројатно наједноставната варијација на играта што можете да ја најдете во кое било онлајн казино. Овие игри се многу слични на првите автомати и обично носталгичните играчи уживаат во нив. Тие имаат моќ да ве вратат назад во времето и барем за малку да заборават на сегашноста. Силно препорачуваме слотови за 3 ролни на сите нови играчи, бидејќи тие нудат одличен начин да научите како функционира играта, благодарение на фактот што се многу едноставни. Вообичаените симболи во игрите со 3 ролни се обично симболот на џокер, симболот на кец на десетка, овошјето, портокалот или лимонот се вообичаени.

 • 5 ролни - Овие игри се малку покомплицирани од слотови со 3 ролни. Тие нудат различни начини за победа и нудат некои карактеристики кои штом ќе ги активирате, шансите за голема победа се поголеми. Ако барате слот со 5 ролни што треба да го пробате, тогаш ви предлагаме да ги погледнете Beijing Luck и Dead or Alive.

 • Прогресивни слотови – Прогресивните слотови нудат огромни исплати. Ако сте доволно среќни да ја постигнете наградата за џекпот, тогаш вашиот живот би се променил за неколку секунди. Имајте на ум дека за да го активирате џекпотот, треба да го поставите максималниот облог на повеќето прогресивни слотови. Значи, ако имате буџет за овие игри, тогаш добро, но ако немате, тогаш другите игри нудат одлични исплати. Ако сепак сакате да пробате една од овие игри, тогаш ви предлагаме да ги пробате Crazy Vegas, Mega Moolah или Gods of Gold.

 • Видео слотови – Видео слотовите се уште една категорија што го заслужува вашето внимание. Овие игри се забавни за играње и нудат одлични карактеристики што ќе ве остават без зборови. Доколку сакате да се обидете, тогаш ви предлагаме една од следните игри Narcos, 5 Lions Gold и Sabaton.

Рулет

Рулет

Рулетот е игра која никогаш нема да излезе од мода. Ова е класична игра дека секој треба да се обиде барем еднаш во својот живот. Тоа е игра која нуди едноставност и возбуда додека чекате белата топка да си го најде патот во еден од џебовите. Во Lucky Niki ќе ги најдете сите класични верзии на играта Американски, европски и француски рулет, како и многу други варијанти на истата.

Ако сте почетник, ве советуваме да започнете со европскиот рулет, а главната причина за тоа е што играта нуди пониска предност, така што шансите за победа се поголеми отколку во американскиот рулет. Откако ќе се чувствувате доволно самоуверени и ќе ги научите правилата на играта, можете да започнете да истражувате и да бидам искрен, има толку многу варијации на играта, така што ќе ви треба цел живот за да ги испробате сите.

Добрата вест кога станува збор за рулет е дека штом ќе ја креирате вашата сметка во Lucky Niki, можете да ја играте играта бесплатно. Ова е одличен начин да ги научите правилата на играта и да добиете чувство за тоа како работи софтверот.

Сакаме да ви посочиме неколку варијации на играта што не треба да ги пропуштите:

 • Европската рулет Про Специјални
 • Француски рулет Про Специјални
Бакара

Бакара

Бакара е веројатно една од најлесните и највозбудливите игри што можете да ги играте во казиното. Правилата на игрите се многу едноставни и по неколку раце ќе сфатите за што се работи играта. Идејата на играта е да има рака со вкупна вредност близу 9.

Играта започнува со ставање облог, а откако ќе го направите, ќе добиете 2 карти. Како ги пресметувате вашите поени е многу различно од повеќето игри. Имено, највисокиот резултат во Baccarat е 9, па вредноста на вашата рака можеНе биди повисоко. Асовите вредат 1 поен, картите од 2 до 9 се вредни за нивната номинална вредност, а картите со слики и 10-ките вредат нула.

Кога ќе ги примите првите две картички и вредноста на бодот ќе достигне двоцифрена цифра, тогаш втората цифра автоматски ќе стане вредност на раката. Значи, ако добиете 9 и 7, кои се собираат до 16, вашата рака ќе стане стрелка со 6 поени.

Како да се игра бакара?

Правилото број еден за Baccarat и која било друга казино игра е да поставите буџет дури и пред да започнете да играте, а штом ќе го достигнете вашиот лимит, треба да престанете да играте.

Имате три опции кога станува збор за ставање облог. Има 3 облози што можете да ги поставите, можете да се обложите на раката на банкарот, можете да се обложите на раката на играчот или можете да се обложите на нерешено.

Ако вкупната вредност на првите две карти е 8 или 9, таа рака се смета за „природна“ и ја добива рундата. Кога ниту една рака не е вкупно 8 или 9, тогаш дилерот може да извлече трета карта во зависност од вкупниот број.

Правилата за третата картичка за играчот и банкарот се различни. Тие стануваат покомплицирани за банкарот, но доброто е што не мора да ги знаете тие правила за да имате успешна сесија.

Правила за трета картичка за играчот

Играчот секогаш оди прв, а банкаротРаката на играчот зависи од раката на играчот.

 • Ако имате рака која е со вкупна вредност од 8 или 9 поени, ова се нарекува природна победа и нема да се извлечат дополнителни карти.

 • Ако имате рака со вкупна вредност од 6 или 7, ќе стоите.

 • Ако имате рака помеѓу 0 и 5, ќе извлечете трета картичка освен ако банкарот има 8 или 9. Во тој случај, банкарот победи и кругот е завршен.

Правила за трета картичка за банкарот

Како што рековме претходно, постои посебен сет на правила кога банкарот извлекува трета карта, но добрата вест е што не мора да ги знаете овие правила за да играте, туку можете само да ги поминете ако сте љубопитни.

 • Кога банкаротПрвите две карти се вкупно 0, 1 или 2, банкарот ќе извлече трета карта освен ако играчот има природна 8 или 9.

 • Кога првите две карти на банкарите се вкупно 3, банкарот ќе извлече трета картичка кога третата картичка на играчите е 0 – 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 или 9. Банкарот ќе застане ако играчотТретата карта е 8.

 • Кога првите две карти на банкарите се вкупно 4, банкарот ќе извлече трета картичка кога третата картичка на играчите е 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 6 – 7 или 9. Банкарот ќе застане ако играчотТретата карта е 0 – 1 – 8 – 9.

 • Кога првите две карти на банкарите се вкупно 5, банкарот ќе извлече трета картичка кога третата карта на играчите е 4 – 5 – 6 – 7 или 9. Банкарот ќе стои ако играчотТретата карта е 0 – 1 – 2 – 3 – 8 – 9.

 • Кога првите две карти на банкарите се вкупно 6, банкарот ќе извлече трета картичка кога третата карта на играчите е 6-7. Банкарот ќе стои ако играчотТретата картичка е 0 – 1 – 2 – 3 – 4 – 5 – 8 – 9. · Банкарот е на вкупна вредност од 7.

Блек Џек

Блек Џек

Има нешто посебно кога станува збор за Блек Џек. Оваа игра е многу популарна главно затоа што е едноставна за играње, но сепак може да донесе возбуда и возбуда кога ја играте. Играта беше прикажана во многу популарни филмови и нема ниту еден човек на планетата што не слушнал за Блек Џек.

Идејата во играта е да се добие рака што е поблиску до 21 или 21. И, треба да имате вкупна вредност на вашата рака што е повисока од дилерите без да ја надминете вредноста и да пропаднете. Ова ја прави играта многу лесна затоа што не мора да имате рака со вкупна вредност која е точно 21, само треба да имате подобра рака од дилерот.

Европската Блек Џек Турбо

Кога ќе одлучите да играте Блек Џек во Лаки Ники, има многу варијации од кои можете да изберете. Еден на кој би ви предложиле да се обидете е European Blackjack Turbo. Ова е многу динамична игра развиена од Green Valley Games. Играта започнува така што вие и дилерот добивате две карти, а вие продолжувате со играта како и обично.

Американски Блек Џек Турбо

Друга игра што треба да ја земете во предвид доколку сте љубител на Блек Џек е American Blackjack Turbo. Ова е уште една варијација развиена од Green Valley Games и во оваа игра играчот има подоминантна улога. Ќе добиете две карти на почетокот, а дилерот ќе добие две карти, една свртена нагоре и една свртена надолу. Откако ќе бидете сигурни дека дилерот нема Блек Џек, ќе продолжите со вашата игра.

Спортско обложување

Спортско обложување

Во Лаки Ники, можете да уживате и во спортско обложување, вклучувајќи пикадо, фудбал и тенис. Можете да најдете натпревари за обложување во виртуелното спортско лоби.

Сите овие се компјутерски симулирани верзии на спортски настани и причината зошто тие се толку популарни е што не треба да чекате да се одржи вистинскиот натпревар во живо.

Можете да се обложувате на следниве спортови:

 • Пикадо
 • Лигата на шампионите во фудбал
 • Фудбал
 • Возење велосипед
 • Тенис
Игри со вистински пари

Игри со вистински пари

Во Лаки Ники, можете да најдете огромен избор на игри со вистински пари за обложување. Можете да најдете игри развиени од некои од најдобрите провајдери на софтвер во индустријата, вклучувајќи NetEnt, Amaya, NextGen, Evolution, Quickfire, Skill on Net, WMS и Evolution.

Можете да најдете игри за секој вкус како Gonzo's Quest, Alice and the Mad Tea Party, Fun Fair Ride, Arabian Nights, Starburst, Ariana, Ninja Master, Deck the Halls, Dragonz, A while on the Nile, Medusa, Flip Flap и Џунгла Џим, само да именувам некои. И за играчите кои сакаат поголем предизвик, има и многу прогресивни игри за џекпот на располагање. Во Lucky Niki можете да најдете повеќе од 500 видео слот игри, вклучувајќи ги најпопуларните наслови и некои помалку познати игри.

Најдобрите игри од NetEnt вклучуваат:

 • Џек и слотови Beanstalk
 • Фудбал: слотови за куп на шампиони
 • Starburst слотови
 • Мртви или живи слотови
 • Дракула слотови
 • Џек Хамер 2: Риби деловни слотови
 • Еволуција слотови
 • Ѓаволско задоволство слотови
 • Космички Fortune слотови
 • Кои принцезата слотови
 • Емоџи планета слотови
 • Ролна Раш слотови
 • Најдобрите игри од Амаја вклучуваат:
 • слотови Одмаздници
 • Слотови за зомби
 • Змејски меч слотови
 • Италијанските слотови за работа
 • Дупка во еден слот
 • Чили злато слотови
 • Змеј Палас слотови
 • Најдобрите игри од NextGen вклучуваат:
 • Џекпот Џестер 50000 слотови
 • Дополнителни слотови за готовина
 • Фоксин повторно победува слотови
 • Мис Мида слотови
 • 1 може 2 може слотови
 • Gorilla Go Wild слотови
 • Мерлинс Магијата слотови
 • Диви работи слотови
 • Фоксин победи на слотови за фудбалска треска
 • Андре џин слотови
 • Спин Sorceress слотови
 • слотови Merlin's Millions

Покрај слотови, можете да најдете и широк спектар на инстант игри и игри на маса за уживање.

Режим на вистински пари и режим на вежбање

Режим на вистински пари и режим на вежбање

Кога ќе се приклучите на Lucky Niki Casino, имате опција да играте во режим на вежбање или во режим на вистински пари.

Ако ова е прв пат да играте во онлајн казино, ве советуваме да започнете со режимот на вежбање. На овој начин можете да ги истражите скоро сите игри што ги нуди казиното, но не мора да вложувате депозит. Казиното ќе ве награди со виртуелни пари што можете да ги искористите за да ја играте играта по ваш избор.

Играта е иста како што игравте со вистински пари благодарение на Генераторот на случаен број. Единствениот недостаток е тоа што можеш„Не повлекувајте повлекување на крајот од сесијата на играта. Но, ова е одличен начин да ги научите правилата на одредени игри како покер или рулет. Или, можете дури и да играте онлајн слотови во режим на вежбање и да видите какви карактеристики нуди играта.

Кога се чувствувате доволно самоуверени да играте во режим на вистински пари, тогаш започнува целата забава. За да играте во режим на вистински пари, треба да имате средства на вашата сметка. Можете да користите еден од многуте различни начини на плаќање достапни во казиното за да депонирате средства на вашата сметка. Ако сте се приклучиле на казиното за прв пат и сте го направиле првиот депозит, тогаш имате право на бонус за добредојде.

Мораме да кажеме дека Лаки Ники е многу дарежлив со своите играчи и тие ќе понудат различни бонуси и промоции. Ова е одличен начин да го подобрите салдото на бонус, затоа ве советуваме од време на време да ја проверувате страницата Промоции, за да победитеНе пропуштајте ништо.

Паи Гоу

Паи Гоу

Во овој момент, има само една покер маса достапна во Lucky Niki, Pai Gow Poker. Оваа игра е позната и како покер со двојна рака што се игра со карти наместо со кинески домино.

Играта се игра со стандардна палуба од 52 карти и еден Џокер. До шест играчи можат да седнат на маса со дилерот и целта на играта е прилично едноставна, да се победи банкарот. Банкарот може да биде дилер, но и други играчи можат да бидат банкар, се зависи од тоа како играта напредува.

Ќе добиете седум карти и ќе треба да направите две покер раце:

 • Рака со пет карти, која е позната и како бекхенд или голема рака.
 • Ниска рака со две карти, која е позната и како предна рака или мала рака.

Вашата висока рака мора да биде подобра од вашата ниска рака, и штом ќе завршите, дилерот ќе ги открие рацете заедно со банкарите. Постојат три можни исходи:

 • Играчот ги добива двете раце и го добива облогот.
 • Дилерот ги добива двете раце, а играчот го губи облогот.
 • Играчот ја добива едната рака, а дилерот ја добива другата рака.

Може да се случи и раката да заврши со вратоврска. Ако тоа се случи, тогаш дилерот ја добива раката во покерот Pai Gow.

Играта има интересен метод на договор кој вреди да се спомене. Картите прво се мешаат, а потоа дилерот ги става на маса во седум купови свртени надолу од по 7 карти. Интересен дел од оваа игра е кога дилерот ги дели картите во куповите и ги обликува како змеј.

Со раката со два пара, можете да правите само парови и високи карти, а за раката со пет карти, се применуваат стандардните рангирања за покер раце.

Постојат различни варијанти на Pai Gow Poker, и во основа, тие се иста игра, но она што ги прави различни се страничните облози што ги нудат. Така, имате можност да вложите дополнителен облог за тоа дали ќе добиете три-на-вид, целосна куќа, четири-на-вид, стрејт флеш или кралски флеш. Некои од најпопуларните варијанти вклучуваат:

 • Fortune Pai Gow: Оваа верзија им овозможува на играчите да направат страничен облог на патувања или подобро
 • Паи Гоу Манија: Оваа верзија им овозможува на играчите да направат две странични облози
 • Императорски предизвик: Оваа верзија им овозможува на играчите да направат страничен облог на pai gow
 • Progressive Fortune Pai Gow: Оваа верзија им овозможува на играчите да ставаат странични облози со комбиниран директен флеш од седум карти, освојувајќи го џекпотот.
Стратегија на Паи Гоу

Стратегија на Паи Гоу

Успехот кога играте Pai Gow главно зависи од тоа како се поработуваат картите бидејќи нема рунди за обложување. Значи, ова ја прави играта комбинација на среќа и вештина. Честопати ќе се соочите со рака која може да се постави на повеќе начини и секоја рака може да има повеќекратни резултати. На пример, ако ги добиете следните картички K, K, Q, J, 10, 9, 9, ги имате следните опции:

 • K, 9/K, Q, J, 10, 9, што е медиокритетна горна рака и многу силна долна рака.
 • П, Ј/К, К, 9, 9, 10, што е медиокритетна горна рака и многу силна долна рака.
 • 9, 9/K, K, Q, J, 10, што е силна горна рака и прилично силна долна рака.

Значи, ако барате игра со поголем предизвик отколку горната опција би била најдобра за вас, но долната опција би била најпрофитабилната игра бидејќи ќе ви даде најдобра шанса за победа. Но, како и во секоја игра, така и овде, сето тоа се сведува на личните преференции и чувството на стомакот.